Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
E. W. Podgórscy
 

28 kwietnia 2014 godz. 18.00

duża Sala Konferencyjna- 
wieżowiec PKP I p. przy ul.Tuwima 28

 

 

 

Witold Gadowski – zakopiańczyk, absolwent psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni dziennikarz śledczy, prasowy i telewizyjny. Laureat najpoważniejszych dziennikarskich nagród m.in. Grand Press, dwukrotnie nagrody Watergate, przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich dla najlepszych dziennikarzy śledczych. Twórca reportaży filmowych, które sam nazwał „Tajną historią gospodarczą Polski”. Autor wywiadów z najsłynniejszymi terrorystami XX wieku, m.in. z Carlosem „Szakalem”, jedynym żyjącym zastępcą Abu Nidala – Abu Bakrem, liderami palestyńskiego Hamasu, członkami RAF. Współautor, z Przemysławem Wojciechowskim, reporterskiej książki Tragarze śmierci, której autorzy, jako pierwsi polscy dziennikarze, głęboko wniknęli w świat międzynarodowego terroryzmu. Specjalista w odkrywaniu działań rosyjskich służb specjalnych w Polsce. Poeta, publicysta, miłośnik kawy i Bałkanów.

6 maja 2014 godz. 18.00

duża Sala Konferencyjna- 
wieżowiec PKP I p. przy ul.Tuwima 28

 

 

 

Odnoszę wrażenie, że ukazująca się właśnie Niewidzialna wojna szpiegów Sebastiana Rybarczyka jakby po raz pierwszy odsłania wyjątkowe kompetencje autora swobodnie poruszającego się w świecie tajnych służb i walki wywiadów. Wprawdzie Rybarczyk napisał w swoim życiu pewnie setki rozprawek, tekstów i recenzji, ale dopiero złożenie kilkudziesięciu artykułów w jeden tom może zrobić na czytelniku niemałe wrażenie. Prezentowany na kartach tej książki zbiór tekstów Sebastiana Rybarczyka powstał zaledwie w ciągu ostatnich kilku lat. Jest jedynie próbką jego możliwości pisarskich i kompetencji. Motywem przewodnim książki, co szczególnie podkreśla jej tytuł, są rzecz jasna tajne służby i historia wywiadowczych zapasów w okresie zimnej wojny. W publicystyce i pisarstwie Rybarczyka (również w tym mającym charakter analitycznonaukowy) urzekało mnie zawsze swego rodzaju rewizjonistyczne podejście do historii tajnych służb. Rybarczyk jest bowiem bezkompromisowy w tropieniu błędów i wpadek w szeregach tych, z którymi – jako antykomunista – zwyczajnie sympatyzuje, w strukturach amerykańskich CIA i FBI oraz brytyjskich MI6 i MI5 – dr hab. Sławomir Cenckiewicz
 
Tytuł książki Sebastiana Rybarczyka  - Niewidzialna wojna szpiegów sugeruje, że mamy do czynienia z pracą sensacyjną. Tymczasem ów zbiór esejów popularyzujących historię starcia służb specjalnych USA i ZSRR to napisany z rozmachem, znawstwem i wciągający czytelnika lekkością pióra zarys jednego z kluczowych frontów zimnej wojny. Powstałe na przestrzeni kilku lat, składające się nań artykuły, siłą rzeczy stanowią raczej ilustrację natury omawianej problematyki, niż wyczerpujące studium zagadnienia. Mają jednak w polskiej literaturze przedmiotu charakter pionierski. Mają też znaczenie wykraczające poza prostą wartość badawczą. W polskim dyskursie na temat spraw publicznych, kwestie dotyczące służb specjalnych zbywa się zwykle pogardliwą formułą „spiskowej teorii dziejów”. Praca Rybarczyka przywraca rzeczom właściwą im miarę - przypomina, że działalność służb specjalnych państw trzecich jest w stanie doprowadzić aparat państwowy atakowanego kraju do takiego stopnia bezwładu, że nie jest on zdolny do obrony. Zwalczanie obcej agentury jest zatem jednym z podstawowych wymogów trwania państwa jako takiego – dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski
 

 

 

Serdecznie zapraszamy do naszej księgarni celem zakupu cegiełki z której dochód przeznaczony będzie na wzniesienie pomnika Lecha Kaczyńskiego przy placu Komuny Paryskiej, na skwerze, któremu Rada Miejska nadała niedawno imię tragicznie zmarłego prezydenta.

 

Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota-Roweckiego

Łódź, Tuwima 34

 


 

 

 

 

Drodzy Czytelnicy,

w imieniu Wiceprezesa PiS, Adama Lipińskiego, serdecznie prosimy o pomoc w gromadzeniu wszelkich danych upamiętniających śp. Lecha Kaczyńskiego.

 


Igor Rykow, rosyjski inżynier lotniczy, dowiaduje się, że jego koledzy z pracy zginęli w niejasnych okolicznościach. Domyśla się, że uciszył ich ktoś, kto nie chce, by świat dowiedział się, iż podczas remontu polskiego rządowego samolotu doszło do sabotażu. Podejrzewając, że sam może stać się celem zamachu, Igor postanawia uciec na Zachód. Już w Polsce wpada w poważne kłopoty – zostaje oskarżony o zabójstwo funkcjonariusza ABW, a jego tropem prócz polskiej policji podążają tajemniczy i gotowi na wszystko agenci rosyjskich służb specjalnych.
Rykow staje przed wyborem – ratować własną skórę, czy próbować dotrzeć do kogoś, komu mógłby powierzyć informacje niewygodne dla wielu ważnych ludzi. Tylko czy może komuś zaufać?
Czas ucieka nieubłaganie. Samolot z prezydentem Polski na pokładzie za 24 godziny startuje do Smoleńska...
Marcin Wolski - Satyryk, prozaik, poeta, autor piosenek kabaretowych, z wykształcenia historyk. 
W latach 2006-2007 dyrektor Programu I Polskiego Radia. Przez wiele lat współpracował z Programem 3 Polskiego Radia. Stały felietonista "Wprost" i "Gazety Polskiej".
Twórca słynnego magazynu 60 minut na godzinę, a także Polskiego zoo. Autor wielu humorystycznych powieści o wartkiej akcji, łączących klasyczną sf z innymi gatunkami literackimi. Debiutował w roku 1966 na łamach "Szpilek". 
Wydał wiele powieści science-fiction, w tym tak znane pozycje jak Agent dołu, Numer, Antybaśnie oraz kilka zbiorów opowiadań. 
Laureat wielu nagród za twórczość satyryczną.

WIOSENNA PROMOCJA !!!
 
 

PROMOCJA !!!
OBNIŻKA CEN KSIĄŻEK WYDAWNICTWA ZYSK
 
 

POLECAMY !
KURIER - Kultura i Rzeczywistość
KurieR – Kultura i Rzeczywistość – regionalny miesięcznik kulturalno-historyczny wydawany w Piotrkowie Trybunalskim od października 2002 roku.
 
 
 
 
 
 
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 

 

Do najbliższego spotkania pozostało
9
9
Days
2
2
2
2
Hours
1
1
9
9
Minutes
1
1
3
3
Seconds
 
WITOLD GADOWSKI
CZY GROZI NAM
BAŁKANIZACJA POLSKI?
 
28 kwietnia 2014
godz. 18.00
duża Sala Konferencyjna 
wieżowiec PKP Ip
ul. Tuwima 28, Łódź

 

 

Nasi Przyjaciele

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
Web Traffic: Today 45 | Yesterday 80 | This week 344 | This month 1310 | Total 15245 | Powered by CoalaWeb