Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

Drodzy Państwo

Mając na względzie dalsze organizowanie spotkań z ludźmi zasłużonymi wobec historii niepodległościowej Narodu Polskiego jak i również z tymi, którzy tą historię nam przekazują w formie książek i opracowań oraz biorą czynny udział w organizowanych przez nas spotkaniach, co wiąże się z kosztami poniesionymi przez nas jako organizatora, pragniemy poinformować o wprowadzeniu biletów wstępu w kwocie 5,00 zł (w tym VAT 23%).
Powyższa opłata przyczyni się do częściowego pokrycia wydatków związanych z naszą działąlnością. Jednocześnie informujemy że sala będzie otwarta godzinę przed spotkaniem co umożliwi nabycie biletów.
Z poważaniem - Ewa i Waldek Podgórscy
 

19 września 2014 r
godz. 18.00
Sala Kinowa SRCh
Łódź, Tuwima 34

Dlaczego Polacy walczyli o swoje zniewolenie?
Wielka klęska może być początkiem wielkiego sukcesu. Wielki sukces może poprowadzić wprost do wielkiej klęski.
Rafał A. Ziemkiewicz otwiera nowy rozdział swojej twórczości, do którego dojrzewał w trakcie ostatniej dekady. To już nie jest zwyczajna publicystyka, to błyskotliwa analiza powodów, dla których na przestrzeni dziejów nasze bohaterstwo obracało się przeciw nam. 
Świetnie zaobserwowane i znajdujące potwierdzenie w dokumentach źródłowych analogie i procesy nieuchronnie prowadzące do niepotrzebnego rozlewu polskiej krwi na frontach całego świata.
Siedemdziesiąt lat od zakończenia II Wojny Światowej można już bez kompleksów obalać mity i bajki, którymi karmiono nas z pokolenia na pokolenie.
źródło: http://www.fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/jakie-piekne-samobojstwo

24 września 2014 r
godz. 18.00
Sala Kinowa SRCh
Łódź, Tuwima 34

REWOLUCJA GENDEROWA
Rewolucja genderowa  to zbiór referatów, wygłoszonych podczas Międzynarodowego Sympozjum, które odbyło się 21 marca 2013 roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Książka ta, to niezwykle cenna publikacja, przybliżająca tematykę związaną z ideologią gender w aspekcie teologicznym, filozoficznym, kulturowym, a także socjologicznym.
PUŁAPKI POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ
Czym jest polityczna poprawność? Jak się rozrasta i dewastuje normalny świat. Kto ją promuje, wprowadza w życie i dlaczego? Do czego może nas doprowadzić ten dyktat? O tym jest ta książka.
W potocznym rozumieniu polityczna poprawność to nieszkodliwe dziwactwo polegające na zastępowaniu pojęciem inności wypracowanych przez stulecia ludzkiej cywilizacji kategorii dobra i zła, piękna i brzydoty, prawdy i fałszu. W istocie jednak polityczna poprawność to medialnie sterowana, działająca z opóźnieniem, ale i długotrwała w skutkach, neomarksistowska bomba podłożona pod fundamenty naszej cywilizacji.

"Jesteście dumą Łodzi"

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Łodzi uhonorowano osoby, które swoją pracą, społecznym zaangażowaniem i nieprzeciętną aktywnością zasłużyły się miastu.
 

KARTA KLUBU TELEWIZJI REPUBLIKA

To Twoje świadectwo uczestnictwa w budowie wolnych mediów w Polsce.
To także potwierdzenie przynależności do grona szanujących tradycję, nowoczesnych Polaków, które przekłada się na konkretne wsparcie niezależnych środków społecznego przekazu.
Po złożeniu zamówienia i wybraniu sposobu dostawy innego niż e-mail, spersonalizowana karta powinna dotrzeć do Państwa w ciągu kilku dni roboczych.

POWSTANIE WARSZAWSKIE 1944
OSTATNIA REDUTA
OPOWIEŚĆ O ŻOŁNIERZU-POECIE
JÓZEFIE ANDRZEJU SZCZEPAŃSKIM ps. Ziutek

WRZESIEŃ 1939POLECAMY

POLECAMY

 

 

Serdecznie zapraszamy do naszej księgarni celem zakupu cegiełki z której dochód przeznaczony będzie na wzniesienie pomnika Lecha Kaczyńskiego przy placu Komuny Paryskiej, na skwerze, któremu Rada Miejska nadała niedawno imię tragicznie zmarłego prezydenta.

 

Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota-Roweckiego

Łódź, Tuwima 34

 


POLECAMY

PAWEŁ PIEKARCZYK

DUMNY OSZOŁOM

Od Autora:
Mamy rok 2014. Chciało by się krzyknąć „O roku ów!...”
Ukraińcy mają „jedną taką wiosnę w życiu”, i daj Boże, że się ostoją. Gdy kilka lat temu na pierwszej płycie „Portret III RP” śpiewałem o tym, że „Moskal u granic”, wielu myślało, że to piosenka historyczna...
W Polsce zbliża się maraton wyborczy i jak zwykle siła złego na jednego. Na siłę instaluje się widzenie świata wydumane przez genderowych ideologów, gospodarka się zapada, niemal całkowity brak perspektyw... Ale za to patriotyczne rocznice obchodzone są jak nigdy przedtem. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest najbardziej społecznie obchodzonym świętem, miesięcznice smoleńskie gromadzą tysiące a rocznice - dziesiątki tysięcy ludzi.

„Nasze” media są wściekle atakowane ze wszystkich stron i na wszystkich płaszczyznach: medialno – politycznej i biznesowej. A i w życiu osobistym dosyć niespokojnie...I w takich warunkach powstał „Dumny Oszołom”.

 

 
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 

 

Do najbliższego spotkania pozostało
2
2
0
0
Hours
1
1
8
8
Minutes
0
0
6
6
Seconds
Rafał Ziemkiewicz
 
JAKIE PIĘKNE SAMOBÓJSTWO
 
19 wrzesień 2014 r
godz.18,00
SALA KINOWA
Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich
Łódź, Tuwima 34

 

Nasi Przyjaciele

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
Web Traffic: Today 65 | Yesterday 77 | This week 295 | This month 1552 | Total 26583 | Powered by CoalaWeb