Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

Drodzy Państwo

Mając na względzie dalsze organizowanie spotkań z ludźmi zasłużonymi wobec historii niepodległościowej Narodu Polskiego jak i również z tymi, którzy tą historię nam przekazują w formie książek i opracowań oraz biorą czynny udział w organizowanych przez nas spotkaniach, co wiąże się z kosztami poniesionymi przez nas jako organizatora, pragniemy poinformować o wprowadzeniu biletów wstępu w kwocie 5,00 zł (w tym VAT 23%).
Powyższa opłata przyczyni się do częściowego pokrycia wydatków związanych z naszą działąlnością. Jednocześnie informujemy że sala będzie otwarta godzinę przed spotkaniem co umożliwi nabycie biletów.
Z poważaniem - Ewa i Waldek Podgórscy

Wobec medialnej manipulacji „Gazety Wyborczej”:

Łodzianom wyjaśniamy

3  grudnia br. na łamach łódzkiej wkładki „Gazety Wyborczej” (dzień wcześniej – w Internecie)  ukazał się  tekst Estery Flieger zatytułowany „Miszalski za 5 złotych”.

 W tekście tym fałszywie poinformowano, że  biuro poselskie Piotra Glińskiego „bierze udział w promocji  książki Mariana Miszalskiego”.

Informujemy zatem, że spotkanie z Marianem Miszalskim ( autorem książki „Żydowskie lobby polityczne Polsce. Geneza, historia, współczesność” ) nie było „promocją” tej książki, gdyż ukazała się ona na ryku księgarskim w 2014 roku i już od dwóch lat jest – wedle informacji wydawcy(warszawskie Wydawnictwo 3S Media) – „najlepiej sprzedającą  się od dwóch  lat książką prawicową”. Takim też tytułem i wyróżnieniem  kryształowej statuetki  uhonorowana została na konwencji prawicy w Warszawie w roku 2015.

 Fałszywy jest też  tytuł w „Gazecie Wyborczej” – książka Mariana Miszalskiego nie kosztuje 5 złotych, kosztuje prawie 40 złotych („Gazeta Wyborcza” kosztuje  2 złote 50 groszy…) i pomimo takiej ceny  sprzedaje się bardzo dobrze.

 Wyjaśniamy też naszym licznym sympatykom , uczestniczącym w naszych spotkaniach, że od kilku miesięcy pobieramy 5 złotych za wstęp na te cotygodniowe spotkania z autorami ciekawych książek; wynika to stąd, że z samej tylko działalności księgarskiej  nie bylibyśmy w stanie pokryć kosztów tych cotygodniowych spotkań, na które składają się: zwrot kosztów podróży zapraszanych autorów, zapłata za hotel ( w przypadkach gości spoza Łodzi, którzy przeważają), honorarium autorskie, kwiaty (dla autorów-kobiet). Informujemy też, że jeszcze do niedawna ponosiliśmy koszty wynajmu sali na te spotkania.

 Pozostały wysiłek organizacyjny spotkań ponosi w całości nasza księgarnia.

Wyjaśniamy też, że patronat biura poselskiego W.Cz. Piotra Glińskiego nie był patronatem nad „promocją” książek zapraszanych autorów, ale patronatem nad  działalnością społeczno-kulturalną naszej księgarni, wykraczającą – jak powyżej pokazujemy – poza zwykłą działalność handlową.  Odkąd prowadzimy tę pozahandlową działalność  - nasze spotkania autorów z czytelnikami gromadzą  od kilkudziesięciu do kilkuset uczestników, a dyskusje  wokół  książek, wymiana poglądów i  dialog z autorami  trwają wiele godzin.

  Za docenienie naszego wieloletniego trudu byliśmy bardzo wdzięczni Panu Posłowi  i sądzimy, że wyrażaliśmy też  wdzięczność wszystkich uczestników naszych spotkań. Z przykrością więc komunikujemy, że po manipulacyjnym artykule w łódzkiej wkładce „Gazety Wyborczej”  Pan Poseł wycofał swój patronat.

                                                                           Ewa i Waldemar Podgórscy

                                                               Księgarnia Wojskowa im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego

                                                                            W Łodzi, ul. Julina Tuwima 34

Łódź, 3 grudnia 2016 roku


 

ODPOWIEDŹ PANA RED. MARIANA MISZALSKIEGO (pdf) >>>

 

FELIETON - GAZETA WARSZAWSKA (pdf) >>>

 

ASPEKT POLSKI (pdf) >>>

 

 

 

 

Polscy Bohaterowie. Kalendarz wrzesień 2016–grudzień 2017
 
Mamy przyjemność zaprezentować Państwu czwartą już publikację z serii kalendarzy historycznych wydawanych przez 2 Kolory. W poprzednich latach poświęciliśmy nasze kalendarze żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych, powstaniom narodowym oraz najznakomitszym zwycięskim bitwom polskiego oręża. Tegoroczny kalendarz "Polscy Bohaterowie" przedstawia 32 najdzielniejszych polskich bohaterów, reprezentujących wszystkie okresy historii Polski, wśród nich niepokonany i najdzielniejszy spośród rycerzy średniowiecznej Europy - Zawisza Czarny, niezłomny w walce o niepodległość Polski książę Józef Poniatowski czy legendarni obrońcy Rzeczypospolitej w czasie kampanii wrześniowej, jak "Hubal" i kpt. Władysław Raginis.
Na każdej z kart kalendarza prezentujemy dwóch bohaterów, przedstawicieli kolejnej epoki historycznej. Opowieść o polskich bohaterach rozpoczynamy od Piastów i pierwszego koronowanego króla Polski Bolesława Chrobrego, czasy Jagiellonów reprezentuje niepokonany rycerz spod Grunwaldu - Zawisza Czarny. Wśród bohaterów z okresu siedemnastowiecznych wojen ze Szwedami, Turkami czy Rosją, znaleźli się m.in. hetman Jan Karol Chodkiewicz (zwycięzca spod Kircholmu) i Stanisław Żółkiewski (zdobywca Moskwy).
Kolejny okres w polskiej historii - walkę o niepodległość porozbiorowej Polski, reprezentuje niezłomny książę Józef Poniatowski, walczący pod Zieleńcami oraz dyktator Powstania Styczniowego - Romuald Traugutt. Podróż poprzez kolejne epoki: I i II wojnę światową, wojnę 1920 roku, podziemie niepodległościowe walczące po 1945 r. z sowieckim okupantem, kończymy wraz z bohaterami nam współczesnymi: Anną Walentynowicz i Andrzejem Gwiazdą, bohaterami ostatniego zrywu narodowego, jakim była "Solidarność".
Dołożyliśmy starań by sylwetka każdego bohatera, oprócz portretu, zilustrowana była symbolicznym obrazem, zdjęciem oraz krótką, zwięzłą i zachęcającą do pogłębienia wiedzy notą biograficzną.
Kalendarz, po rozłożeniu, składa się z 16 kart (od września 2016 r. do grudnia 2017 r.), w formacie A2. (opis wydawcy)
 
 

DO POCZYTANIA:

"Opozycjonista okazał się majorem bezpieki" - Marian Kotarski przez lata uchodził za zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej. „Gazeta Polska Codziennie” ujawniła, że naprawdę nazywa się Marian Pękalski i był funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa. Doszedł nawet do stopnia majora. Z kolei dzisiaj „Rzeczpospolita” podała, że Instytut Pamięci Narodowej zrywa współpracę z Oficyną Wydawniczą „Rytm”, której Pękalski vel Kotarski był współzałożycielem. czytaj całość >>> 

 

"Brzytwa na gardle" - Wyniki badań opisują mnie jako „roślinkę”. Nie powinienem ruszać się i mówić. A zostałem uzdrowiony. Dzięki modlitwie Kościoła – opowiada znany ewangelizator ks. Michał Misiak. – Jezus pozwolił mi uczestniczyć w swej śmierci, lecz Jego rany pochłonęły moje. czytaj całość >>>

 

WIĘCEJ W DZIALE CZYTELNIA. ZAPRASZAMY!


POLECAMY !!!

REPLIKI ODZNAK I MEDALI PATRIOTYNO-WOJSKOWYCH

zobacz >>>

 


SŁAWOMIR KMIECIK
CEL: ANDRZEJ DUDA
 
Andrzej Duda dla środowisk lewicowo-liberalnych i największych polskich mediów jest jak postać z sennego koszmaru. Wbrew stereotypowi prawicowca to polityk młody, wykształcony, wierny tradycji, ale niestroniący od zdobyczy nowoczesności, do tego lojalny i lubiany. Te i inne „grzechy” nowego prezydenta RP sprawiają, że od chwili przystąpienia do batalii o najważniejszy urząd w państwie znajduje się on w ogniu niewybrednych ataków. Mechanizmy działania tej nowej fali przemysłu pogardy ukazuje niniejsza książka. Autor nie tylko przedstawia w niej sylwetkę polskiego prezydenta – dom rodzinny, lata nauki i pracy, ukochaną żonę i córkę, zainteresowanie polityką i drogę ku prezydenturze – ale także gromadzi szeroki wybór przykładów na to, jak próbuje się go znieważać, pozbawić szacunku oraz poparcia rodaków. Książka ta podsuwa czytelnikowi pytania o źródła i konsekwencje przemysłu pogardy w wersji 2.0.
http://www.ltw.com.pl

Janusz Janyst
Limeryki dla moich znajomych
 
Spotkania, które robi Księgarnia Wojskowa
to szczególna uczelnia, bez zbędnego słowa
Podgórskim za patriotyczną postawę
zbito wystawę - przypomnę tę sprawę
Lewacy nie śpią. A ich metoda nienowa.

DIALOGI W KATEDRZE
Zmagania o Chrystusową prawdę w sercach i umysłach ludzi wiążą się z koniecznością poszukiwania coraz to nowych form głoszenia naszej świętej wiary. Jedną z nich są rozpoczęte w dniu 11 stycznia 2013 roku Dialogi w Katedrze, które wpisywały się w Rok Wiary przeżywany w Kościele Łódzkim. Podczas nich – w każdy kolejny drugi piątek miesiąca arcybisku Marek Jędraszewski, metropolita łódzki spotykał się z ludźmi, aby odpowiadać na ich pytania, niekiedy także i wątpliwości, związane z wiarą, którą głosi święty, katolicki i apostolski Kościół. Każde spotkanie było poświęcone konkretnemu zagadnieniu związanemu z wiarą i naszym jej doświadczeniem, a każdy temat rozpoczynał się od słowa „wiara”: wiara i rozum, wiara i cierpienie, wiara i modlitwa, wiara i kultura, wiara i rodzina, wiara i Eucharystia, wiara i wychowanie, wiara i miłosierdzie Boże, wiara i życie wieczne oraz wiara i godność człowieka.
Uczestnikami Dialogów byli rodzice, młodzież szkolna i uniwersytecka, wychowawcy, nauczyciele akademiccy, twórcy kultury, ludzie poszukujący prawdy i sensu życia. Owocem tych spotkań jest ta oto książka Dialogi w Katedrze 2013.
źródło: http://awl.lodz.pl/produkt/dialogi-w-katedrze-2013/

 

MIĘDZY SYNAGOGĄ A KOŚCIOŁEM
Wielu chrześcijan (i teologów!) żywi przekonanie, iż współczesne religijne życie żydowskie, to jest judaizm rabiniczny, stanowi zwyczajne przedłużenie religii Starego Testamentu, różnica zaś między chrześcijanami a wyznawcami judaizmu polega na tym, ze judaizm jest religią Starego Testamentu, do której chrześcijanie dodali Nowy Testament. Kto tak myśli i naucza, nie zrozumie św. Pawła oraz genezy i istoty chrześcijaństwa ani genezy i natury judaizmu rabinicznego, ani wyzwań, jakie relacje chrześcijańsko-żydowskie niosą dzisiaj. Nikt tak dobitnie i wyraźnie jak Paweł nie ukazał nowości i oryginalności chrześcijaństwa względem judaizmu biblijnego oraz różnicy między chrześcijaństwem a judaizmem, który niedługo później okrzepł jako judaizm rabiniczny. Nikt również tak dobitnie i wyraźnie jak on nie dowiódł, że chrześcijaństwo nie jest jedną z odmian judaizmu ani jedną z dróg usprawiedliwienia umożliwionych przez judaizm, lecz – przez przyjęcie Jezusa Chrystusa i wspólnotę z Nim – drogą, na którą powinni wkroczyć nie tylko poganie, ale także wyznawcy judaizmu.
KS. PROF. WALDEMAR CHROSTOWSKI – jeden z najwybitniejszych polskich biblistów; w latach 2003–2013 przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich; dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pierwszy Polak uhonorowany prestiżową Nagroda Ratzingera.

Księgarnia w Radiu Wnet !!!

4 września 2015 roku mieliśmy zaszczyt zaprezentowania Naszej Księgarni w Radiu Wnet,

posłuchajcie >>>

http://www.radiownet.pl/publikacje/poranek-4-wrzesnia-2015-z-lodzi


KARTA KLUBU TELEWIZJI REPUBLIKA

To Twoje świadectwo uczestnictwa w budowie wolnych mediów w Polsce.
To także potwierdzenie przynależności do grona szanujących tradycję, nowoczesnych Polaków, które przekłada się na konkretne wsparcie niezależnych środków społecznego przekazu.
Po złożeniu zamówienia i wybraniu sposobu dostawy innego niż e-mail, spersonalizowana karta powinna dotrzeć do Państwa w ciągu kilku dni roboczych.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 

 

Do najbliższego spotkania pozostało
2
2
Days
1
1
8
8
Hours
1
1
8
8
Minutes
1
1
9
9
Seconds

 

Zapraszamy
29 marca 2017 r.
(środa),
o godz. 18.00
w  Sali Widowiskowej
Stowarzyszenia
Robotników
Chrześcijańskich
Łódź, Tuwima 34
 
 
 
 
 
 

Nasi Przyjaciele

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

Idąc za Nią, nie zbłądzisz.

Modląc się do Niej, nie zwątpisz.

Myśląc o Niej, nie zmylisz się.

Jej się trzymając, nie zginiesz.

Pod Jej opieką nie doznasz lęku.

Gdy cię prowadzić będzie, nie utrudzisz się.

Gdy ci łaskawa będzie, dojdziesz do celu.

Święty Bernard z Clairvaux, De Maria Virgine

 

 

 

    

 

    

Web Traffic: Today 128 | Yesterday 115 | This week 865 | This month 3471 | Total 143763 | Powered by CoalaWeb