Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

Gen. Stanisław Burza - Karliński ps. "Burza" urodził się w 1921 roku w Dąbrowie k. Ręczna. Walczył w kampanii wrześniowej 1939 roku. Uciekł z niewoli sowieckiej i rozpoczął działalność konspiracyjną.  Był twórcą i dowódcą Oddziału Partyzanckiego "Burza"Armii Krajowej. Walczył w 25 p.p. AK. Był cenionym i lubianym przez podwładnych dowódcą.Ścigany przez NKWD powrócił do lasu. Został dowódcą oddziału złożonego z akowców - uciekinierów przed prześladowaniami z regionu piotrkowskiego, opoczyńskiego i koneckiego. W dniu 8 lipca 1945 roku dowodził największą bitwą polskich partyzantów z Armią Czerwoną pod Majkowicami nad Pilicą.  Później był zastępcą Obszaru Pomorskiego organizacji "WiN". Więziony w okresie stalinowskim, a później represjonowany. Następnie aktywnie działał w różnych organizacjach społecznych, kombatanckich oraz w Kongresie Polonii Kanadyjskiej.

 
Lubiłem akcje podstępne i tym razem chciałem użyć do tego celu Ślązaków z samochodami. To wyglądałoby bardziej naturalnie i byłoby bezpieczniejsze. Niestety, ich udział nie był pewny. Było jeszcze widno, gdy wysłałem po Ślązaków wozem taborowym `Toma`- Józefa Lubaszko i dwóch innych. Drużyna gospodarcza i konie pozostały w Sadym Krzu, a ja z oddziałem pod osłoną lasu podciągnąłem na pozycję wyjściową do cmentarza, gdzie był wyznaczony punkt zborny i sanitarny. Tam wyznaczyłem zadania dla drużyn i broni maszynowej. 
(fragment książki)

Rosyjskie służby specjalne miały doskonały przegląd sytuacji.Zdawały sobie sprawę, że operacja CBA może doprowadzić do złapania Leppera na korupcji, rozpadu koalicji rządowej, a w konsekwencji upadku rządu Jarosława Kaczyńskiego. Sęk jednak w tym, że w tamtym momencie- paradoksalnie taki scenariusz nie był im na rękę. Oni prowadzili grę o znacznie wyższą stawkę.
Niech ta książka będzie przestrogą dla rządzących, a także niech otworzy oczy wielu patriotom i ludziom kochającym naszą Polskę, dotychczas żyjącym w sztucznej, wykreowanej przez media rzeczywistości. Dlatego zdecydowałem się na ten wywiad-rzekę.
Czy mafia węglowa posiadała kontakty z zagranicznymi organizacjami przestępczymi?
Kto stał za prowokacją wymierzoną w Andrzeja Leppera?
Czy w Smoleńsku doszło do zamachu?
Czy agenci tajnych służb mają skrupuły?
Na czym polega tzw. dziennikarstwo śledcze i kto za tym stoi?
Na powyższe i wiele innych, równie ciekawych pytań, znajdziesz odpowiedź w książce Łańcuch poszlak

 

 

PIELGRZYMKA 2014

JEZU, UFAM TOBIE” – to hasło tegorocznej pielgrzymki.   Najczęściej organizatorzy pielgrzymki, układając hasło, sięgają po słowa biblijne, przywoływane przez Papieża w jego orędziu na dany rok. Hasło pielgrzymki zamieszczone jest każdego roku na znaczku pielgrzyma. Tematy konferencji dostosowane są do hasła pielgrzymki.  W łódzkiej pielgrzymce zarówno nauki, jak i rozmyślania prowadzą księża. Nie praktykowane są prelekcje osób świeckich, ale mikrofon dostępny jest dla wszystkich. Pątnicy niejednokrotnie dzielą się swoimi refleksjami  i doświadczeniami.

 

89. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę rozpoczyna się 21 sierpnia Mszą św. o godz. 6.00 przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej 40.
 
PIELGRZYMKA DUCHOWA
Jeśli chciałbyś uczestniczyć w pielgrzymce na Jasną Górę, ale nie jest to możliwe z powodu wieku, choroby, braku urlopu, czy innych okoliczności, to zachęcamy Cię do dołączenia do Duchowej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę
Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy Pielgrzymów Duchowych do:
1. codziennego uczestnictwa we Mszy świętej oraz
przyjmowania Komunii św.
2. modlitwy różańcowej /odmawiając część różańca przypadającą na dany dzień.
3. modlitwy w intencji swojej parafii, by w Roku Wiary wielu ludzi wróciło do Boga. Za naszą Archidiecezję, o umocnienie wiary dla wszystkich wierzących w Chrystusa.
4. podjęcia postanowienia w intencji Kościoła, by młodzi ludzie, odpowiedzieli na głos Boga, który powołuje ich do kapłaństwa i życia zakonnego.
5. duchowej łączności w godzinie Apelu Jasnogórskiego
Jak zostać duchowym pielgrzymem?
To bardzo proste – wystarczy, że w terminie do 21. sierpnia wypełnisz formularz zgłoszeniowy zamieszczony tutaj. Aby się zapisać podaj swoje dane – imię, nazwisko, wiek, parafię, do której należysz. Podaj także swój adres e-mail, dzięki temu będziemy mogli przesłać Ci Legitymację Duchowego Pielgrzyma.
Na Pielgrzymkę Duchową można się również zapisać osobiście od 11 do 21 sierpnia we wszystkich łódzkich parafiach, a także w kościele dolnym Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ulicy Łąkowej 40, w godzinach:
rano: 10.00 – 12.00
po południu: 16.00 – 19.00
Kim są duchowi pielgrzymi?
To pielgrzymi, którzy duchowo łączą się i wspierają modlitwą pielgrzymów na trasie oraz przynajmniej częściowo wypełniają praktyki religijne realizowane przez pątników pieszych.
Między pielgrzymami duchowymi i pieszymi tworzy się niesamowita więź, gdyż pielgrzymi duchowi modlą się o siły i wytrwałość dla piechurów, a oni odwdzięczają się poprzez niesienie ze sobą na Jasną Górę intencji modlitewnych pielgrzymów duchowych.
 
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Duchowej Pielgrzymce. Mam nadzieję, że dołączysz do nas i razem z pieszymi pielgrzymami zaniesiesz swoje intencje do Matki Bożej. 
ks. Jacek Tyluś
Kierownik 89. PPŁ na Jasną Górę

źródło:  http://pielgrzymka.lodz.pl/lpptest/


"Jesteście dumą Łodzi"

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Łodzi uhonorowano osoby, które swoją pracą, społecznym zaangażowaniem i nieprzeciętną aktywnością zasłużyły się miastu.
 

KARTA KLUBU TELEWIZJI REPUBLIKA

To Twoje świadectwo uczestnictwa w budowie wolnych mediów w Polsce.
To także potwierdzenie przynależności do grona szanujących tradycję, nowoczesnych Polaków, które przekłada się na konkretne wsparcie niezależnych środków społecznego przekazu.
Po złożeniu zamówienia i wybraniu sposobu dostawy innego niż e-mail, spersonalizowana karta powinna dotrzeć do Państwa w ciągu kilku dni roboczych.

POWSTANIE WARSZAWSKIE 1944
OSTATNIA REDUTA
OPOWIEŚĆ O ŻOŁNIERZU-POECIE
JÓZEFIE ANDRZEJU SZCZEPAŃSKIM ps. Ziutek

WRZESIEŃ 1939POLECAMY

POLECAMY

 

 

Serdecznie zapraszamy do naszej księgarni celem zakupu cegiełki z której dochód przeznaczony będzie na wzniesienie pomnika Lecha Kaczyńskiego przy placu Komuny Paryskiej, na skwerze, któremu Rada Miejska nadała niedawno imię tragicznie zmarłego prezydenta.

 

Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota-Roweckiego

Łódź, Tuwima 34

 


POLECAMY

PAWEŁ PIEKARCZYK

DUMNY OSZOŁOM

Od Autora:
Mamy rok 2014. Chciało by się krzyknąć „O roku ów!...”
Ukraińcy mają „jedną taką wiosnę w życiu”, i daj Boże, że się ostoją. Gdy kilka lat temu na pierwszej płycie „Portret III RP” śpiewałem o tym, że „Moskal u granic”, wielu myślało, że to piosenka historyczna...
W Polsce zbliża się maraton wyborczy i jak zwykle siła złego na jednego. Na siłę instaluje się widzenie świata wydumane przez genderowych ideologów, gospodarka się zapada, niemal całkowity brak perspektyw... Ale za to patriotyczne rocznice obchodzone są jak nigdy przedtem. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest najbardziej społecznie obchodzonym świętem, miesięcznice smoleńskie gromadzą tysiące a rocznice - dziesiątki tysięcy ludzi.

„Nasze” media są wściekle atakowane ze wszystkich stron i na wszystkich płaszczyznach: medialno – politycznej i biznesowej. A i w życiu osobistym dosyć niespokojnie...I w takich warunkach powstał „Dumny Oszołom”.

 

 
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 

 

Do najbliższego spotkania pozostało
7
7
Days
1
1
6
6
Hours
4
4
9
9
Minutes
2
2
6
6
Seconds
gen. bryg. STANISŁAW BURZA KARLIŃSKI
W BURZY DZIEJOWEJ
4 wrzesień 2014 r
godz.18,00
SALA RYCERSKA
Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich
Łódź, Tuwima 34

 

 
 
 
 
 

Nasi Przyjaciele

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
Web Traffic: Today 94 | Yesterday 70 | This week 235 | This month 1869 | Total 24669 | Powered by CoalaWeb