Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

 

Marek Jan Chodakiewicz

11 sierpnia 2015 r

 

 

11 sierpnia 2015 r
prof. Marek Jan Chodakiewicz
Transformacja czy niepodległość?
 
 
Czy III RP to w pełni wolne, niepodległe i demokratyczne państwo, czy raczej wciąż post-PRL? Czy i kiedy zaczęła się suwerenna Polska?
W wyborach kontraktowych w czerwcu 1989 r. czy we wrześniu 1993 r., wraz z wyjazdem ostatnich sowieckich żołnierzy? Co nam mówi o kondycji współczesnych Polaków cały katalog zafałszowanych pojęć, postaci i wydarzeń z najnowszej historii Polski? Dlaczego po 1989 r. nie skorzystano z doświadczeń elit II RP, które wówczas żyły na emigracji, np. w Stanach Zjednoczonych, i wciąż posiadały zasoby i zdolność do wsparcie rozwoju odradzającej się Rzeczpospolitej? Czy geopolityczne realia Polski w ostatnich 25 latach zmieniły się, a jeśli tak, to w którą stronę?
Na te i inne pytania dotykające bilansu 25 lat III RP (w kontekście historycznym, politycznym, międzynarodowym i moralnym) odpowiada w książce „Transformacja czy niepodległość?” prof. Marek Jan Chodakiewicz, historyk i sowietolog z amerykańskiego Instytutu Polityki Światowej. Autor łączy perspektywę analityka historii najnowszej Polski, badacza całego obszaru post-sowieckiego oraz bezpośredniego uczestnika wydarzeń. W 1989 r. Marek Chodakiewicz wrócił z Kalifornii do Polski. Chciał uczestniczyć w „odrzuceniu komuny” i budowie wolnej Polski. Zaproponował, aby w sposób symboliczny uczynić gen. Stanisława Maczka naczelnym dowódcą polskiego wojska. Spotkało go milczenie lub śmiech…
Książka „Transformacja czy niepodległość?” to zbiór najważniejszych tekstów autora na tytułowy temat, zebranych, opracowanych i opatrzonych wstępem Adama Chmieleckiego, politologa, współautora biografii politycznej śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
źródło: http://wpolityce.pl/historia/198881-transformacja-czy-niepodleglosc-ksiazka-prof-marka-chodakiewicza-premiera-juz-12-czerwca
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 
 
 

 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

DOCENILI NAS

 

 

NASI PRZYJACIELE

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
 
 

Idąc za Nią, nie zbłądzisz.

Modląc się do Niej, nie zwątpisz.

Myśląc o Niej, nie zmylisz się.

Jej się trzymając, nie zginiesz.

Pod Jej opieką nie doznasz lęku.

Gdy cię prowadzić będzie, nie utrudzisz się.

Gdy ci łaskawa będzie, dojdziesz do celu.

Święty Bernard z Clairvaux, De Maria Virgine

 

 

 

    

 

    

Web Traffic: Today 51 | Yesterday 95 | This week 661 | This month 3012 | Total 238276 | Powered by CoalaWeb