Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

 

Marek Jan Chodakiewicz

11 sierpnia 2015 r

 

 

11 sierpnia 2015 r
prof. Marek Jan Chodakiewicz
Transformacja czy niepodległość?
 
 
Czy III RP to w pełni wolne, niepodległe i demokratyczne państwo, czy raczej wciąż post-PRL? Czy i kiedy zaczęła się suwerenna Polska?
W wyborach kontraktowych w czerwcu 1989 r. czy we wrześniu 1993 r., wraz z wyjazdem ostatnich sowieckich żołnierzy? Co nam mówi o kondycji współczesnych Polaków cały katalog zafałszowanych pojęć, postaci i wydarzeń z najnowszej historii Polski? Dlaczego po 1989 r. nie skorzystano z doświadczeń elit II RP, które wówczas żyły na emigracji, np. w Stanach Zjednoczonych, i wciąż posiadały zasoby i zdolność do wsparcie rozwoju odradzającej się Rzeczpospolitej? Czy geopolityczne realia Polski w ostatnich 25 latach zmieniły się, a jeśli tak, to w którą stronę?
Na te i inne pytania dotykające bilansu 25 lat III RP (w kontekście historycznym, politycznym, międzynarodowym i moralnym) odpowiada w książce „Transformacja czy niepodległość?” prof. Marek Jan Chodakiewicz, historyk i sowietolog z amerykańskiego Instytutu Polityki Światowej. Autor łączy perspektywę analityka historii najnowszej Polski, badacza całego obszaru post-sowieckiego oraz bezpośredniego uczestnika wydarzeń. W 1989 r. Marek Chodakiewicz wrócił z Kalifornii do Polski. Chciał uczestniczyć w „odrzuceniu komuny” i budowie wolnej Polski. Zaproponował, aby w sposób symboliczny uczynić gen. Stanisława Maczka naczelnym dowódcą polskiego wojska. Spotkało go milczenie lub śmiech…
Książka „Transformacja czy niepodległość?” to zbiór najważniejszych tekstów autora na tytułowy temat, zebranych, opracowanych i opatrzonych wstępem Adama Chmieleckiego, politologa, współautora biografii politycznej śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
źródło: http://wpolityce.pl/historia/198881-transformacja-czy-niepodleglosc-ksiazka-prof-marka-chodakiewicza-premiera-juz-12-czerwca
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 
 
 

 
 
 
Do najbliższego spotkania pozostało
1
1
9
9
Hours
3
3
9
9
Minutes
4
4
4
4
Seconds

 

LESZEK ŻEBROWSKI

POLSKA TOŻSAMOŚĆ NARODOWA

WCZORAJ I DZIŚ

22 MAJA 2018

GODZ. 18.00

 

ZAPRASZAMY

 
 
 
 
 
 
 
 

DOCENILI NAS

 

 

NASI PRZYJACIELE

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
 
 

Idąc za Nią, nie zbłądzisz.

Modląc się do Niej, nie zwątpisz.

Myśląc o Niej, nie zmylisz się.

Jej się trzymając, nie zginiesz.

Pod Jej opieką nie doznasz lęku.

Gdy cię prowadzić będzie, nie utrudzisz się.

Gdy ci łaskawa będzie, dojdziesz do celu.

Święty Bernard z Clairvaux, De Maria Virgine

 

 

 

    

 

    

Web Traffic: Today 113 | Yesterday 93 | This week 113 | This month 2010 | Total 193613 | Powered by CoalaWeb