Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Tydzień w kraju
 
Coś strasznie boi się władza Marszu Niepodległości. - Żandarmeria Wojskowa wesprze policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas 19 sesji 9 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, które odbędą się w Warszawie w dniach 11 - 22 listopada 2013 r. – podał mjr Michał Chyłkowski, rzecznik ŻW. - Żołnierze będą zabezpieczać także „ogólnopolskie uroczystości państwowe i obywatelskie mające na celu uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2013 r. Stosowne zarządzenie wydał premier Tusk. Przypominamy, że idiotyczną decyzję o zbieżności święta i konferencji podjął rząd.
 
Po raz kolejny doszła do głosu antyamerykańska fobia prof. Romana Kuźniara, doradcy prezydenta Komorowskiego. Podczas dyskusji w TOK FM zdziwił się, że Edward Snowden nie otrzymał od Parlamentu Europejskiego nagrody Sacharowa za ujawnienie inwigilacji przez amerykański wywiad. O działaniach Amerykanów rzucił: - Tu nadzwyczajnej w świecie chodzi o naruszenie naszej suwerenności - suwerenności sojuszników i przyjaciół. To nie tylko wnikanie w prywatność, ale i w podejmowanie decyzji na poziomie państw. To poważne naruszenie suwerenności państw. O skali gafy świadczy gwałtowna reakcja europosła PO Krzysztofa Liska. - Jest niedopuszczalne, żeby będąc doradcą Prezydenta RP-kraju członkowskiego NATO i sojusznika USA bredzić takie bzdury. Skandal! 
 
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na przejęcie Mediów Regionalnych przez  Grupę Polskapresse. W ten oto sposób stworzono monopol niemieckiego wydawcy na rynku dzienników regionalnych w naszym kraju. Niemiecki koncern z Passau wydaje obecnie 10 gazet codziennych o zasięgu regionalnym i 90 tygodników lokalnych. Teraz przejął 8 kolejnych dzienników, 5 drukarń, 2 płatne i 3 bezpłatne tygodniki oraz 50 serwisów internetowych. - Ta decyzja oznacza, że w niemieckich rękach znalazło się 90 procent czasopism i portali internetowych w regionach, jak łatwo zauważyć, głównie zachodniej i północnej Polski – zauważył portal wpolityce.pl. Symetrii nie widać - RFN nie dopuszcza do własnych mediów kapitału zagranicznego.
 
Praktyki telewizji publicznej ostro skrytykował na łamach „Naszego Dziennika” ks. bp Adam Lepa, członek Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, w "Naszym Dzienniku". - Złowrogi festiwal wokół pedofilii księży trwa nadal i nie widać końca. (…) Wyjątkowo groźnym chwytem, po który ostatnio TVP sięga coraz częściej, jest technika manipulowania typu 'pars pro toto', a więc w taki sposób przedstawia fakty i okoliczności, jakby pedofilia wśród księży była zjawiskiem masowym i szczególnie specyficznym dla tej grupy społeczeństwa w Polsce. (…) Odnosi się wrażenie, że jej dziennikarze (poza nielicznymi wyjątkami) chcą po prostu zrobić na pedofilii księży karierę, wychodząc z założenia, że wszystkie chwyty są dozwolone, a w euforii ataków na Kościół da się przemycić nawet najbardziej niegodziwe działania.
Telewizja kłamie – skąd my to znamy?
 
Przejmujące świadectwo swojej wiary złożył w rozmowie z „Rzeczpospolitą” muzyk Muniek Staszczyk.  - W Kościele poczułem miłość i wsparcie. Wiara to dla mnie realne uczucie miłości, troski i wsparcia. Namacalnie to poczułem. (...) Wcześniej się śmiałem z różańca, że to jakiś zabobon, a teraz jestem pierwszy do różańca. (…)Nie ma we mnie również agresji wobec ateistów, ale zastanawiam się, czemu ludzie niewierzący mają tyle agresji do katolików. I dlaczego stereotypowo myślą? Oczywiście, jest wiele Diabła nawet w Kościele, ale prawda jest taka, że jak jesteś wierzący, od razu zrobią z ciebie debila. To łatwo powiedzieć: katolicyzm to ciemnogród. A ja mówię: Boże kochany, nawet taka prosta wiejska wiara to przecież jest coś, za co tu ludzi atakować?
 
Były premier i prezydent Czech Vaclav Klaus gościł w Uniwersytecie Łódzkim. Przestrzegał przed "nowym wspaniałym światem politycznej poprawności, relatywizmem moralnym i medialną manipulacją": - Komunistyczna przeszłość Polski i Czech uprawnia nas, byśmy wciąż i wciąż przypominali Europie: stop dyktatowi polityki w ekonomii. Musimy bronić wolnego rynku. Wierzę, że Polska i Czechy wciąż będą przyjaciółmi. Potrzebujemy tego i zasługujemy na to.
Nie zapominajmy, że na stosunek Klausa do Polski wpłynęła w dużym stopniu jego przyjaźń ze śp. Prezydentem Lechem Kaczyńskim.
 
Naczelny Sąd Administracyjny przyznał w swoim orzeczeniu, że każdy dom w naszym kraju powinien mieć dostęp do bieżącej wody. Zdaniem sędziów jest to jeden z podstawowych wymogów cywilizacyjnych w XXI wieku. Coś takiego?
 
Gorąco zaczyna się rozbić w Kompanii Węglowej. Związki zawodowe powołały tam sztab protestacyjno - strajkowy przeciw planowi restrukturyzacji, który zakłada  zmniejszenie zatrudnienia z 57 do 50 tys. osób oraz likwidację 7 z 15 kopalń. Kompania Węglowa po 8 miesiącach tego roku miała ponad 430 milionów strat, ceny węgla spadły w ciągu roku o ponad 10%, a zapasy niesprzedanego węgla rosną (niemal 6 mln ton).  Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński zignorował protesty związkowców i nie spotkał się z nimi.
 
Źle się dzieje w branży pogrzebowej, zatrudniającej prawie 100 tysięcy osób. W ostatnich latach w tej dziedzinie usług spadają zarobki i już teraz grabarze otrzymują średnio 1,2-1,8 tysięcy złotych miesięcznie, zależnie od ilości pochówków i wielkości miejscowości, w której pracują. O złą sytuację obwiniają rząd Tuska, który w 2011 r. zmniejszył zasiłek wypłacany w przypadku śmierci osoby bliskiej z 6,5 do 4 tys. zł. Dzięki temu zarządzeniu budżet państwa oszczędza ponad miliard złotych rocznie. - Patrzymy na to z punktu widzenia zmarłych, którzy nie mają już prawa głosu. I dochodzimy do wniosku, że rząd okrada zmarłych – ocenili w „Dzienniku Trybuna” przedstawiciele Polskiej Izby Pogrzebowej.
 
Zostaliśmy oszukani przez Donalda Tuska - napisał w liście otwartym do członków Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin. - Teraz okazało się, że przy okazji wyborów regionalnych na Dolnym Śląsku uprawiano na dużą skalę korupcję polityczną. Wasi koledzy handlowali posadami w państwowych spółkach, przy okazji zbierając na siebie haki – napisał. Jego zdaniem to Tusk zezwolił na praktyki korupcyjne, w związku z czym nazwał go "Millerem z okresu afery Rywina".
 
- Łódź jako miasto została zmarginalizowana, co jest bardzo przykre. Tak nie może się dalej dziać – powiedział John Godson, były członek PO. Chciał, wraz z innymi posłami i senatorami z Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego, dowiedzieć się od premiera, czy budowa dworca Łódź - Fabryczna będzie kontynuowana. Inwestycja ta jest nie tylko opóźniona, ale z roku na rok coraz droższa. Nie wiadomo też, czy miasto dostanie dotacje z UE w wysokości 1,2 miliarda złotych. Dopiero teraz Godson zorientował się, jaka jest skala arogancji i bylejakości rządu PO?
 
Prawie jedna trzecia studentów zagranicznych w Polsce to Ukraińcy – wynika z raportu „Studenci zagraniczni w Polsce w 2013 r.”. Obecnie w naszej ojczyźnie uczą się osoby ze  142 krajów świata. Blisko 10 tysięcy pochodzi z Ukrainy, ponad 1500 z Norwegii, 1300 z Hiszpanii i prawie 1200 ze Szwecji. Z roku na rok zmniejsza się liczba studentów zagranicznych o polskim pochodzeniu. W 2013 r. jest ich zaledwie 4667.
 
Nie można naciskać na duchownych, by byli współpracownikami świeckich instancji - napisał w liście do wiernych bp Antoni Dydycz. Wedle niego Kościół jest atakowany również za to, że „jego przedstawiciele nie są donosicielami i nie przekazują informacji na temat pedofilii do odpowiednich instancji". Można wyobrazić sobie radość sił antykatolickich na wieść o złamaniu tajemnicy spowiedzi!
 
Tadeusza Mazowieckiego wspominał w TVP Info pos. Stefan Niesiołowski: - On był zwykle delikatny we wzajemnych stosunkach, nie chciał, by komuś stała się krzywda. Też byli wtedy szaleńcy, którzy się poobwieszali krzyżami i co trzy dni obchodzili rocznicę. Ja z nich szydziłem, nazywałem idiotami, a on łagodził i mówił, że oni chcą dobrze... (...) Nie wiem, czy pogrzeb, śmierć pana Tadeusza jest dobrą okazją, by powiedzieć, co sądzę o PiS... Oni podpalają Polskę! Nienawiść stała się elementem walki politycznej. To paskudne i obrzydliwe, to robi PiS! Odrzucam tę kłamliwą tezę o symetrii - tak jak w II wojnie światowej były Niemcy i niewinna Polska, tak teraz PiS napadł na Platformę i pośrednio na Polskę!
 
Rozzuchwalają się anarchiści. - Maciej Witzberg, szef Wielkopolskich Patriotów, został bezpardonowo zaatakowany – doniósł „Głos Wielkopolski”. - W jego kierunku poleciały 2,6-kilogramowe kostki brukowe. Do ataku doszło w środę krótko przed północą w pubie Brogans. Gdyby nie odruchowy unik, Maciej Witzberg zginąłby na miejscu. Jeden z kamieni wbił się w ścianę na wysokości jego głowy.
Przykład zabójstwa politycznego Marka Rosiaka z PiS przez b. członka PO nikogo niczego nie nauczył. Kto następny?
 
Własną wieś o nazwie Dwór Chobielin chce mieć minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. - Goście, często ważni goście zagraniczni, mają duże trudności z dotarciem na miejsce - wyjaśniło biuro prasowego MSZ. Facetowi najwyraźniej odbija.
 
Zmarli:
- Ppłk Romuald Bardzyński ps. Pająk, oficer AK oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Uczestnik wyzwolenia Wilna w operacji Ostra Brama, więzień sowieckiego obozu w Kałudze, z którego uciekł w 1945 roku i wszedł do konspiracji w Polsce centralnej. Odznaczony Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Oficerskim OOP. Żył 93 lata.
- Gerard Cieślik, wielki piłkarz Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski. Nigdy nie zmienił barw klubowych. Jego rekord w klasyfikacji strzelców bramek w ekstraklasie (168) daje mu trzecie miejsce. Przeżył 86 lat. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
 
Tydzień w świecie
 
Każdy może wrócić na łono Kościoła - mówił papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański. - Nie ma takiego zawodu, sytuacji społecznej, grzechu, czy zbrodni, które mogłyby przekreślić człowieka w oczach Boga - Bóg pamięta, nigdy nie zapomina nikogo, kogo sam stworzył. (…) - Jeśli coś ciąży na waszym sumieniu, jeśli wstydzicie się czegoś, co zrobiliście, to przestańcie i pomyślcie: Bóg nigdy nie przestał o was pamiętać - apelował. 
 
Nad rozwiązaniami rodem z totalitarnej utopii zastanawia się Parlament Europejski. Cel nazywa się ładnie - „poprawa religijnych i etnicznych stosunków na kontynencie”. Projekt opracowała Europejska Rada ds. Tolerancji i Pojednania, założona przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i szefa Europejskiego Kongresu Żydów, Moshe Kantora. Zaleca członkom UE powołanie „specjalnych jednostek administracyjnych", które mają monitorować każdą osobę lub organizację podejrzaną o nietolerancję, do której zalicza się „islamofobię” (bez jej zdefiniowania!). Karany będzie każdy, kto formułuje „oszczercze komentarze publicznie skierowane przeciwko grupie lub jej członkom, wypowiedziane w celu podżegania do przemocy, wystawiania na śmieszność”. Oznacza to karanie np. satyryków.
 
Nie sprawdzają się obawy, że Gruzja przyjmuje kurs prorosyjski po utracie władzy przez prezydenta Micheila Saakaszwilego i jego partie. MSZ nie wyśle Kremlowi zaproszenia do udziału w uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta Giorgi Margwelaszwilego. Ponadto Gruzja przyjmie prawo o zakazie umieszczania w przestrzeni publicznej symboli komunistycznych i wizerunków komunistycznych przywódców Stalina i Lenina.
 
- Nie może być tak, że przyjeżdżają do nas emigranci z Europy Wschodniej i zajmują nam miejsca pracy -  oświadczył brytyjski premier David Cameron. Według niego połowa zatrudnionych w fabrykach robotników to Polacy, Litwini i Łotysze, zaś Brytyjczycy wolą dostawać zasiłek od państwa i nie są zainteresowani zdobywaniem nowych kwalifikacji. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest obniżenie zbyt wysokich zasiłków socjalnych i zaostrzenie kontroli emigracyjnej.
 
 We Włoszech reaktywowano Forza Italia, partię Silvio Berlusconiego zlikwidowaną w 2007 r., kiedy utworzono Lud Wolności. Jej nowym liderem został Berlusconi, który na konferencji prasowej oświadczył, że czeka go ciężka praca dla dobra Włoch. Z szeregów nowej partii wykluczył 25 posłów z Angelino Alfano, którzy popierają lewicowy rząd Enrica Letty.
 
Zasieki z drutu kolczastego na granicy z Ukrainą rozmieszczają rosyjscy pogranicznicy. Działania Moskwy mają wpłynąć na władze Kijowa, aby wycofały się z zamiaru podpisywania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Prezydent Wiktor Janukowycz zachowuje spokój i zamierza pod koniec listopada 2013 r. podpisać w Wilnie umowę, która tak nie podoba się Moskwie. 
 
Rosyjska partia Sprawiedliwa Rosja, chce wprowadzenia do Kodeksu karnego przepisów pozwalających na karanie osób obrażających rosyjski patriotyzm - poinformowała Russia Today. Motywuje to "przedstawianiem alternatywnych wizji historii przez dziennikarzy", z których niektórzy żałują, że "cywilizowane Niemcy nie podbiły barbarzyńskiego ZSRR w czasie II wojny światowej".
 
Giorgi Margwelaszwili zwyciężył w wyborach prezydenckich w Gruzji uzyskując blisko 62 procent głosów. Jego najważniejszy rywal Dawid Bakradze uznał swoja porażkę. Zaś obserwatorzy z Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie uznali gruzińskie wybory prezydenckie za uczciwe i transparentne. W ten oto sposób partia Gruzińskie Marzenie premiera Bidziny Iwaniszwilego opanowała wszystkie ośrodki władzy w Tbilisi.
 
Unia Europejska przestrzegła władzę Gruzji przed politycznym samosądem na ekipie Micheila Saakaszwilego. Szef Komisji Europejskiej José Barroso na konferencji prasowej zaapelował do nowych władz w Gruzji, aby polityczne problemy rozwiązywali politycznymi sposobami poprzez np. wybory, a nie w sądach. Wyraził jednocześnie nadzieję, że Gruzja podpisze umowę stowarzyszeniową z UE podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.
 
- Szpiegowanie przywódców innych państw, by zrozumieć ich intencje to jedna z podstawowych zasad wywiadu - powiedział w Izbie Reprezentantów James Clapper, dyrektor wywiadu państwowego USA nadzorujący 16 amerykańskich służb wywiadowczych. W jego opinii oburzenie niektórych państw sojuszniczych było naiwne i nieszczere. - Każdy naród zbiera materiały wywiadowcze. USA nie są tu wyjątkiem – stwierdził Mike Rogers, przewodniczący komisji ds. wywiadu w Izbie Reprezentantów, solidaryzując się z Clapperem.
 
Unia Europejska chce ściślejszej współpracy z Katarem i innymi krajami Rady Współpracy Zatoki Perskiej w dziedzinie edukacji i kultury – powiedziała komisarz Androulla Vassiliou. Jej zdaniem Europa powinna pozostać otwarta na świat, tłumaczyła w katarskim Doha podczas szczytu edukacyjnego UE i krajów arabskich. Niedawno w Katarze poeta dostał dożywocie za wiersz krytykujący władcę tego kraju, a w Arabii Saudyjskiej młoda dziewczyna została ścięta mieczem za przestępstwo popełnione wtedy, gdy była dzieckiem, ale w takich przypadkach eurokraci nagle zapominają o „standardach europejskich”..
 
Ciała 45 chrześcijan odkryto w syryjskiej miejscowości Sadad. To największa masakra chrześcijan w ciągu 2,5 letniej wojny domowej w Syrii – zauważył syryjsko-prawosławny metropolita Selwanos Boutros Alnemeh. Islamistyczne bojówki w Syrii, które znęcają się nad chrześcijanami w tym kraju składają się w większości z muzułmanów przybyłych z Europy Zachodniej. Wyznawców Chrystusa oskarżają o pogaństwo, bałwochwalstwo, czczenie krzyża i figur. Dla nich jedynie islam jest prawdziwą religią. Syryjskim rebeliantom dużą pomoc  udzielają niektóre kraje zachodniej Europy.
 
- Jestem za życiem. Jeśli ustawa oznacza zabicie kogoś, kto już istnieje, jestem oczywiście przeciwko niej. Jestem przeciwko aborcji – powiedziała dziennikarzom 23-letnia miss świata Megan Lynn Young z Filipin. Poglądy takie zaskoczyły dziennikarzy, którym poradziła wstrzemięźliwość seksualną przed ślubem i dystans wobec stosowania środków antykoncepcyjnych.
 
Od 2015 roku w diecezji Spiry (Nadrenia-Palatynat) świeccy będą mogli rozdawać Komunię św. - Taką posługę osoby świeckie będą mogły sprawować przede wszystkim w trakcie nabożeństwa Słowa Bożego, kiedy liczba kapłanów będzie zbyt mała – poinformował bp Karl-Heinz Wiesemann.
 
Kroi się rozpad Belgii. Projekt „konfederacji Belgii”, autorstwa Barta De Wevera, przywódcy partii nacjonalistycznej NVA proponuje utworzenie dwóch sfederowanych państw z „samodzielnymi organami władzy”, jednak bez urzędu premiera. Ciałem rządzącym miałaby być rada 6 ministrów, której kompetencje to „obrona, polityka azylowa i przyznawanie obywatelstwa belgijskiego”. - Praktycznie nic nie zostanie z Belgii – podsumował  „De Standaard”.
 
Nową arcybiskup Uppsali, czyli odpowiednikiem prymasa luterańskiego Kościoła Szwecji, wybrano kobietę - Antje Jackelén. O jej stanowisku teologicznym świadczy powątpiewanie w wyjątkowość Chrystusa i Ewangelii, co nie dziwi, skoro nie wierzy, że Pismo Św. jest źródłem prawdy. Uważa również, że kościół luterański ma więcej wspólnego z innymi religiami, niż kościołami chrześcijańskimi. To chyba początek końca Kościoła Szwecji.
 
Wystawa „Warto być Polakiem”, poświęcona śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, odbędzie się w Wiedniu 10 listopada (adres: Galvanigasse 3). - Wystawa obrazuje sposób myślenia Prezydenta o najważniejszych dla Polski sprawach, przedstawiając katalog wartości, do których się odwoływał oraz wskazywane przezeń cele i zadania – opisują jej treść organizatorzy Fundacja Nowy Kierunek i wiedeński Klub Gazety Polskiej. Piękna inicjatywa.
 
Nie ma idiotyzmu, którego jakiś użyteczny idiota z tytułem profesorskim nie uzna za rzecz godną obrony – uważa Fronda.pl. - I nie inaczej jest z eutanazją dla „zmęczonych życiem”, której bronią teraz Julian Savulescu i Jukka Varelius. Obaj panowie przekonują w tekstach zamieszczonym w „Journal od Medical Ethics”, że eutanazja jest usprawiedliwiona moralnie także przez egzystencjalne cierpienie, życiową rozpacz, a nie tylko cierpienia fizyczne.
 
Komentarz ukazuje się równiez na portalu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 
 
 

 
 
 
Do najbliższego spotkania pozostało
1
1
9
9
Hours
3
3
9
9
Minutes
2
2
1
1
Seconds

 

LESZEK ŻEBROWSKI

POLSKA TOŻSAMOŚĆ NARODOWA

WCZORAJ I DZIŚ

22 MAJA 2018

GODZ. 18.00

 

ZAPRASZAMY

 
 
 
 
 
 
 
 

DOCENILI NAS

 

 

NASI PRZYJACIELE

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
 
 

Idąc za Nią, nie zbłądzisz.

Modląc się do Niej, nie zwątpisz.

Myśląc o Niej, nie zmylisz się.

Jej się trzymając, nie zginiesz.

Pod Jej opieką nie doznasz lęku.

Gdy cię prowadzić będzie, nie utrudzisz się.

Gdy ci łaskawa będzie, dojdziesz do celu.

Święty Bernard z Clairvaux, De Maria Virgine

 

 

 

    

 

    

Web Traffic: Today 113 | Yesterday 93 | This week 113 | This month 2010 | Total 193613 | Powered by CoalaWeb