Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Tydzień w kraju
 
- Marsz Niepodległości 2013 jest ogromnym sukcesem. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy osób, którzy maszerowali pod hasłem „Idzie nowe pokolenie”, co nie było przypadkowe, gdyż 90 procent uczestników Marszu to ludzie młodzi i bardzo młodzi – podsumował w rozmowie z PCh24.pl lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki. Burdy, jakie się przy okazji wywiązał, były dziełem zamaskowanych bojówkarzy, którzy nie byli uczestnikami marszu. Skądinąd świadczą o potencjale frustracji i buntu wśród młodych ludzi w Polsce AD 2013.
 
- Reguły światowej, europejskiej polityki się nie zmieniły, choć dzisiaj jest bardziej cywilizowana niż przed dziesiątkami lat, silniejsi zwyciężają, przejmują, bywa, że eksploatują - mówił Jarosław Kaczyński podczas marszu pamięci dzień przed 95. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Odpowiedzią winno być budowanie silnego państwa. Ostrzegł też przed „frontem tych, którzy chcą oddawać naszą suwerenność (...), którzy dążą do tego, by Polska przestała być suwerennym krajem w jakieś sfederalizowanej Europie”.
 
Według Donalda Tuska winnym zamieszek w Warszawie był Jarosław Kaczyński, a konkretnie jego wypowiedź w Krakowie. - Każdy, kto nie tylko toleruje, ale akceptuje tego typu zdarzenia, ponosi za to współodpowiedzialność. Jeśli słyszymy w Święto Niepodległości Polski słowa o tym, że jakieś siły zagrażają polskiej niepodległości, to ja nie mam żadnych wątpliwości, że to są słowa wywołujące tego typu zagrożenie – rzucił premier. Nie wiemy, czy obsesję da się leczyć, lepiej, żeby tak było. Dla Polski.
 
Donald Tusk, prawdopodobnie jako jedyny premier w świecie demokracji, nie uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości. Wybrał udział w imprezie rekreacyjnej. Uzasadnił to nieco infantylnie: - 35 lat temu ganialiśmy się z milicją, bo święto było zakazane. W wolnej Polsce lepiej pobiec w Biegu Niepodległości, niż udawać bojownika.
 
- Demokracja bez wartości przeradza się w zakamuflowany totalitaryzm, broń nas Panie przed nowym totalitaryzmem - mówił biskup ordynariusz Kazimierz Ryczan podczas mszy św. za Ojczyznę w w Kielcach. - Boję się demokracji parlamentarnej, w której obowiązuje dyscyplina partyjna, to nowy mutant totalitaryzmu. Demokracja powinna powrócić do wartości – apelował, cytując słowa bł. Jana Pawła II: "Historia uczy, że demokracja bez wartości przekształca się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm".
 
Kosztem 100 mln złotych odbywa się w Warszawie szczyt klimatyczny, którego celem jest opracowanie metod wyciśnięcia 100 mld dolarów na walkę z emisją CO2. Z tej okazji szturm na Polskę, jako „największego grzesznika klimatycznego w Europie” przypuściły media zachodnie. "Handelsblatt" twierdzi np., że "wszystkie polskie elektrownie węglowe są przestarzałe". "Frankfurter Rundschau" stwierdza z kolei Polska na forum U E niejednokrotnie blokowała proponowane granice emisji dwutlenku węgla. Niemcy pewnie myślą, że nie wiemy, iż zachodni sąsiad buduje 25 nowych elektrowni, z których 87% stanowią elektrownie węgla kamiennego i brunatnego.
 
Wojenka w PO trwa w najlepsze. Po ujawnieniu korupcji politycznej podczas wyborów regionalnych na Dolnym Śląsku, "Newsweek" ustalił, że biznesmen, znajomy zwycięzcy Jacka Protasiewicza, opłacił hotel dla delegatów w Karpaczu. Ale, wg polityków Platformy, wszystko było „na legalu”.
 
Nader interesującą pochwałę ministra finansów Rostowskiego wygłosił Piotr Kuczyński z DM Xelion. - Twierdzenia i prognozy Rostowskiego są może nazbyt optymistyczne, ale taka jest właśnie rola ministra finansów. W ten sposób pokazuje, że Polska jest wiarygodna finansowo. - mówił w rozmowie z Wyborcza.biz. A co z zarzutem manipulowania statystykami? - W obecnych czasach każdy minister finansów powinien tak działać. To sztuka ukrywania pewnych faktów. W kryzysie to cenna umiejętność - ocenił. Znaczy, można oszukiwać?
 
Tzw. reforma emerytalna Tuska pociąga za sobą wzrost kosztów funkcjonowania ZUS. ZUS domaga się prawie 80 mln zł rocznie na same pensje dla nowych urzędników, których będzie musiał zatrudnić z powodu reformy emerytalnej. W Zakładzie pracę za publiczne pieniądze znajdzie 1,5 tys. osób – dowiedział się portal Wirtualan Polska. ZUS chce ponadto kasy na przebudowę systemu informatycznego, którego koszt wyniósł 3 mld zł, czyli więcej niż wysłanie sondy Pathfinder na Marsa.
 
- W Kancelarii Prezydenta nie są prowadzone żadne prace nad kwestią restytucji mienia żydowskiego – oświadczył Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego komentując list, jaki otrzymała głowa państwa podczas wizyty w Izraelu od dwóch żydowskich organizacji. Prof. Nałęcz uważa, że wyrównanie krzywd majątkowych z czasów wojny i PRL-u jest praktycznie niemożliwe, a jedynym rozwiązaniem jest finansowe odszkodowanie, zadośćuczynienie.
 
Zachowania polskich mediów ostro skrytykował metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Zajmują się właściwie tylko jednym tematem – opozycją. - Opozycja, ta najbardziej licząca się, krytykowana, oskarżana, obserwowana rano, wieczór i w południe. Winna wszystkim nieszczęściom i niepowodzeniom, plagom egipskim. (...)  Odnosi się wrażenie, że powrócił tam dawny model funkcjonowania środków społecznego przekazu. Odgórna dyrektywa, jedna słuszna interpretacja, część propagandy, a dla innych, co mają inne zdanie: kpiny, inwektywy, lekceważenie, ośmieszanie, odbieranie godności i znaczenia.
 
Spalenie tęczy na Pl. Zbawiciela złośliwie skomentował na Twitterze @doktorplama. - W czerwcu pod Kancelarią Premiera podpalił się mężczyzna. Zabił się z biedy. Ale jego historia mniej wzruszała od tęczy. Kwiatków nie było.
 
Kradzież przedmiotów o wartości do 400 zł jest już traktowana jako wykroczenie, a nie przestępstwo. Nowelę do Kodeksu postępowania karnego w tej sprawie podpisał prezydent Komorowski. Regulacja przeraża sklepikarzy, najbardziej dotykanych plagą drobnych kradzieży.
 
Ponad 10 milionów Polaków zagrożonych jest ubóstwem – ogłosił Główny Urząd Statystyczny. - To, że sytuacja społeczeństwa się pogarsza, widać w naszych biurach poselskich, do których przychodzi mnóstwo ludzi mających problem z zaspokojeniem podstawowych potrzeb egzystencjalnych – powiedział Stanisław Szwed z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. - Sytuacja może ulec zaostrzeniu w najbliższych latach, ponieważ rząd obcina wydatki na pomoc społeczną, ogranicza zasiłki pielęgnacyjne i nie zmniejsza podatków.
 
Barbarzyńskiego ataku na modlących się ludzi z wrocławskiej Krucjaty Różańcowej dopuścił się pijany mężczyzna, dokładnie zarejestrowany na filmie. Podszedł do nich i oddał mocz, rzucając wulgaryzmami. Policja nie reaguje, zasłaniając się brakiem zgłoszenia. Wersję odwrotną podają uczestnicy. Wygląda na to, że policja nie rozumie, co ma robić wobec sprawców spożywania alkoholu w miejscu publicznym i czynów naruszających moralność.
 
Zakończyły się manewry Steadfast Jazz 2013, w których wzięło udział 6 tysięcy żołnierzy z 28 krajów członkowskich NATO oraz krajów partnerskich(Szwecja, Finlandia i Ukraina). - Ćwiczenie zawierało dużą różnorodność scenariuszy, w tym operacje związane z misjami humanitarnymi, obroną cybernetyczną, obroną przeciwrakietową i kolektywną obroną. Realistyczne, połączone, wielonarodowe szkolenie zapewnia, że Sojusz jest przygotowany do zwalczania zagrożeń w przyszłości - powiedział dowódca Allied Command Transformation generał Jean-Paul Palomeros. Ćwiczenia, jako przejaw „zimnej wojny”, krytykowała Rosja.
 
- Klęska panowie, klęska, nawet prowokacja z zaatakowaniem rosyjskiej ambasady się nie udała. Coraz gorszych macie tych szpicli. Sienkiewicz nie dość, że nieudacznik to jeszcze hmmm... słabujący na głowę. Czas zmienić tabletki, panie napompowany. Jaki rząd - taki Reichstag. Spalona buda razem z wszami pod ambasadą rosyjską. Ot, miara wielkości Tuska i ferajny - napisał publicysta Witold Gadowski, komentując zachowania rządzących po wydarzeniach 11 Listopada.
 
Zapytano premiera o sławne zdjęcie ze Smoleńska na którym uśmiecha się do Putina, ujawnione przez tygodnik „wSieci”. - Nie będę komentował niczego, co prezentuje nieprzyzwoity tygodnik! – odparł Tusk. Ile czasu sprawowałby urząd w jakimkolwiek kraju zachodniej demokracji?
 
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska napisała list do ambasadora Rosji w Polsce z "osobistymi wyrazami ubolewania z powodu incydentu, jaki miał miejsce 11 listopada przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie". Dawniej to się nazywało „serwilizm”, dziś to pewnie rozum polityczny, albo polityka miłości.
 
98 urodziny obchodził mjr Antoni Tomiczek, ostatni z żyjących w Polsce pilotów II wojny światowej. Po 17 września 1939 roku więziony w sowieckich obozach, m. in. w Starobielsku. W czasie Powstania Warszawskiego latał z Włoch z pomocą dla walczących. Dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych.
 
 
Tydzień w świecie
 
- Chrześcijanin, który chwali się, że nim jest, ale nie żyje po chrześcijańsku, jest jednym z takich zdeprawowanych. Wszyscy znamy kogoś takiego i wiemy, jak wiele zła wyrządza Kościołowi. Zdeprawowani chrześcijanie, zdeprawowani księża... Ileż zła oni przynoszą Kościołowi - powiedział Franciszek w kazaniu, przytoczonym przez Radio Watykańskie. Nazwał taką postawę "malowaną zgnilizną moralną".
 
W odwecie za zajścia pod ambasadą Rosji w Warszawie polska ambasadę w Moskwie zaatakowali aktywiści Innej Rosji. Obrzucili ją racami i świecami dymnymi. Ambasador Rosji Aleksandr Aleksiejew nie zadeklarował, czy strona rosyjska przeprosi za to (za poprzedni atak na naszą placówkę Rosja nie przeprosiła). - To trzeba wyjaśnić. Trzeba zrobić tak, żeby Polacy zachowywali się we właściwy sposób - stwierdził. Groźba?
 
Histeryczną relację z Marszu Niepodległości wyrył dziennikarskim toporem niemiecki "Frankfurter Rundschau". - Dziesiątki tysięcy neofaszystów demonstruje i wywołuje zamieszki podczas obchodów Święta Niepodległości Polski. (…) Wybuchy rac odbijają się echem wśród warszawskich wieżowców. Bengalskie ognie płoną ponad głowami tłumu. Dziesiątki tysięcy demonstrantów - prawicowych ekstremistów - skanduje: "Polska, to my!" oraz: "Bóg, Honor, Ojczyzna". 
Przypominamy, że 20% Niemców wyraża się w ankietach z sympatią o Adolfie Hitlerze.
 
Niemcom przyłożyła Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. - W 2012 r. w Niemczech zarejestrowano 414 przestępstw, skierowanych przeciwko chrześcijanom lub dokonanych w miejscach kultu – podaje w raporcie. 18 wiązało się z użyciem przemocy. W czterech przypadkach doszło do profanacji cmentarzy, a w 19 do profanacji kościołów, jednego prawosławnego, trzech ewangelickich i 10 katolickich. Odnotowano 16 aktów kradzieży i użycia graffiti wobec kościołów i innych instytucji chrześcijańskich, a także zniszczenia sztuki sakralnej.
 
Gloryfikację mordowania Żydów i wznoszenie rąk w nazistowskim pozdrowieniu zarejestrował w palestyńskiej uczelni w Jerozolimie dziennikarz Tom Gross. Uniwersytet Al Quds powstał dzięki pomocy finansowej Izraela i do tej pory był często chwalony przez zachodnich dziennikarzy i dyplomatów za "umiarkowanie" i "liberalizm".
 
Aż 64% Brytyjczyków, ankietowanych w Internecie przez  Huffington Post, chce wystąpienia z Unii Europejskiej. Za pozostaniem w UE z powodów korzyści ekonomicznych głosowało 36% respondentów. Rok wcześniej przeciw Unii było 49%. Brytyjczykom nie podoba się nadmierna ingerencja Brukseli w ich sprawy.
 
Ponad 10 tysięcy osób zabił na Filipinach tajfun „Haiyan”. Blisko 2 miliony mieszkańców tego azjatyckiego kraju potrzebuje natychmiastowej pomocy. W rejon klęski żywiołowej wysłano już żołnierzy armii Filipin, USA, którzy strzegą porządku i odbudowują drogi i lotniska. Blisko 3 miliony euro pomocy zadeklarowała Komisja Europejska. Caritas na całym świecie rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na pomoc mieszkańcom Filipin.
 
USA i Unia Europejska rozpoczęły drugą rundę negocjacji w sprawie utworzenia transatlantyckiej strefy wolnego handlu. Osiągnięcie porozumienia w tej sprawie będzie służyć gospodarkom obu stron rozmów. Według szacunku Komisji Europejskiej ewentualne porozumienie spowoduje, że gospodarka Wspólnoty zyska na tym 120 miliardów euro rocznie, zaś amerykańska przeszło 90 miliardów. Rozmowy w tej sprawie trwają już od 10 lat.
 
Blisko 73 osoby zostały aresztowane w Paryżu podczas obchodów Dnia Pamięci, czyli rocznicy zakończenia I wojny światowej. Część z nich krzyczała do przejeżdżającego przez Pola Elizejskie prezydenta Francji: nie chcemy homomałżeństw. Jeden z zatrzymanych był tak bezczelny, że powiedział w obecności mediów, że już dłużej nie może wytrzymać w kraju, w którym panuje socjalizm. 
 
Trochę prawdy o antysemityzmie w Niemczech napisał „Nuernberger Zeitung”, opierając się na badaniach społecznych. - O tym, że skrajnie prawicowa tępota umysłowa, rasistowscy pseudokibice, gloryfikujące przemoc kapele rockowe i islamscy kaznodzieje nienawiści pielęgnują obsesje antyżydowskie, bardzo dobrze wiemy. Novum jest dla nas, że ten codzienny antysemityzm dotarł do jądra naszego społeczeństwa. Centralna Rada Żydów w Niemczech i gminy żydowskie już się nie dziwią, gdy dostają listy i maile, w których ludzie wykształceni, którzy rzekomo wyciągnęli wnioski z nazistowskiej przeszłości, występują w roli moralistówi i pouczają teraz Żydów.
Nie poruszył jednak tematu antysemityzmu lewicy, ukrywającego się pod maską poparcia dla Palestyńczyków.
 
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro rozpoczął ofensywę ekonomiczną przeciwko „burżuazyjnym pasożytom”. Pozostający pod jego kontrolą wojsko zajęło sklepy ze sprzętem elektronicznym i artykułami gospodarstwa domowego, sieci Daka, którego właściciele zawyżali podobno ceny produktów. Teraz firma będzie musiała sprzedawać produkty po uczciwych cenach – zapowiedział prezydent Maduro, który zaraz potem kazał aresztować menadżerów Daki i kilku zarządców hipermarketów. Do złudzenia przypomina Jaruzelskiego i jego sługusów ze stanu wojennego.
 
Żadna z polskich instytucji nie zadbała o nagrobek Aleksandra Brücknera na cmentarzu Tempelhofer, który ma być zlikwidowany w najbliższym czasie. Rok temu mogiła wybitnego slawisty straciła status grobu honorowego nadany mu przez senat Berlina 20 lat temu. Jedynie Ewa Maria Ślaska i Anna Kuzio z Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Literackiego WIR wysłały list w sprawie ratowania mogiły do prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego oraz ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Resort spraw zagranicznych Polski zapowiedział, że do sprawy ustosunkuje się tak szybko, jak będzie to możliwe. Czyli na świętego Nigdy?
 
Z powodu oszustw i błędów niesprawnego i przestarzałego systemu administracyjnego rząd USA wydał od 2008 r. ponad 700 milionów dolarów na świadczenia socjalne i emerytury dla osób, które już dawno zmarły – odkrył „Washington Post”. Prezydent Obama w odpowiedzi na te doniesienia zapowiedział naprawę systemu monitorowania zgonów i przygotowanie ustawy, która umożliwi agencjom federalnym sprawdzenie rejestru zmarłych przed wypłatą świadczenia.
 
Skandal związany z rzekomym podsłuchiwaniem przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego telefonu komórkowego kanclerz Angeli Merkel, określony mianem Handygate jest zręczną inscenizacją Kremla – stwierdził niemiecki dziennik „Die Welt”. Rosja od dawna chce wbić klin w transatlantycki sojusz i zwiększyć w ten sposób swoje polityczne znaczenie, utracone w wyniku rozpadu bloku wschodniego. Siłę cywilizacyjną Rosja zastępuje siłą operacji wywiadowczych.
 
Sojusz z Francją i pogłębienie partnerstwa z Polską to główne założenia polityki zagranicznej i bezpieczeństwa przyszłego rządu Niemiec – zapowiedzieli negocjatorzy z partii chadeckiej i socjaldemokratycznej pracujący nad utworzeniem umowy koalicyjnej nowego rządu Niemiec. Ich zdaniem nowy rząd zostanie zaprzysiężony przed Bożym Narodzeniem i Angela Merkel po raz trzeci zostanie kanclerzem Niemiec. „Pogłębienie partnerstwa” oznacza zamiar jeszcze silniejszego uzależnienia gospodarczo – polityczne Polski od tych państw, niż do tej pory.
 
Belgia cofa się do czasów zrzucania niepełnosprawnych dzieci w starożytnej Sparcie. W izbie wyższej parlamentu trwają rozmowy na temat dopuszczalności eutanazji wobec osób poniżej 18 roku życia, które są w stanie samodzielnie się jej domagać. Sprzeciw wyrazili we wspólnym komunikacie przywódcy społeczności katolickiej, protestanckiej, prawosławnej, żydowskiej i muzułmańskiej. Ich zdaniem poddawanie osób słabych, dzieci i chorych na Alzheimera eutanazji jest radykalnym zaprzeczeniem ich człowieczeństwa i zagraża fundamentom społeczeństwa.
 
Obcokrajowcy w Wielkiej Brytanii przynoszą wymierne korzyści gospodarce i fiskusowi tego kraju – wynika z raportu ośrodka badań i analiz University College w Londynie. Imigranci pobierają mniej świadczeń niż rodowici Brytyjczycy. Są lepiej wykształceni i bardziej wydajni w pracy. Widać to zwłaszcza w budownictwie i przemyśle przetwórczym. W dekadzie 2001-2011 migracja przyniosła brytyjskiemu fiskusowi 25 miliardów funtów dochodu. Problem w tym, że są imigranci i imigranci.
 
Walkę z męską dominacją w wyświetlanych filmach podjęto w Szwecji. Filmy, w których pań będzie mało, nie będą wyświetlane. Każdy prezentowany tam film musi przejść tzw. test Bechdel, który polega na tym, że dwie występujące tam kobiety muszą rozmawiać ze sobą o czymś innym, niż o mężczyznach. Testu nie zdały: 
„Władca pierścieni”, „Gwiezdne wojny” i „Pulp Fiction”. Jak się nie umie do czegoś przekonać – zostaje nagi przymus, co spełnia definicję socjalizmu realnego.
 
BZ
 
Komentarz ukazuje się równiez na portalu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 
 
 

 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

DOCENILI NAS

 

 

NASI PRZYJACIELE

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
 
 

Idąc za Nią, nie zbłądzisz.

Modląc się do Niej, nie zwątpisz.

Myśląc o Niej, nie zmylisz się.

Jej się trzymając, nie zginiesz.

Pod Jej opieką nie doznasz lęku.

Gdy cię prowadzić będzie, nie utrudzisz się.

Gdy ci łaskawa będzie, dojdziesz do celu.

Święty Bernard z Clairvaux, De Maria Virgine

 

 

 

    

 

    

Web Traffic: Today 53 | Yesterday 95 | This week 663 | This month 3014 | Total 238278 | Powered by CoalaWeb