Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

 

SPOTKANIA - 2013 rok:

 

19 stycznia 2013 r.

Spotkanie Tomaszem Grzywaczewskim, autorem książki Przez Dziki Wschód - 8000 km śladami słynnej ucieczki z gułagu.


14 lutego 2013 r.

Spotkanie autorskie z byłym szefem ABW - Bogdanem Świątczkowskim. Wieczór poświęcony książce Łańcuch poszlak.


18 lutego 2013 r.

Sławomir Kmiecik - Przemysł Pogardy - Niszczenie wizerunku prezydenta Lecha Kaczyńckiego w lataach 2005-2010 oraz po Jego śmierci.

Prowadzącym spotkanie byl dr. Witold Waszczykowski/


25 lutego 2013 r.

Scenariusz Rozbiorowy był tematem spotkania z red. Stanislawem Michalkiewiczem. Prowadzący - red Marian Miszalski.


28 lutego 2013

Księgarnia Wojskowa wraz z Gazetą Polską miała zaszczyt gościć Tomasza Łysiaka. Spotkanie prowadził kustosz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi - Grzegorz Wróbel.


23 marca 2013

Spotkanie z Janem Pietrzakiem, promocja książki "Jak obaliłem komunę"

zdjęcia>>


15 kwietnia 2013 r.

Wykład Leszka Żebrowskiego - Wymiana elit w Polsce Ludowej po 1944r, Prowadzący - red. Hubert Bekrycht


18 kwietnia 2013 r.

Wieczór Stanisława Michalkiewicza oraz prowadzącego - Mariana Miszalskiego. Temat - Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej.


24 kwietnia 2013 r.

Spotkanie z Pawłem Lisickim, autorem m.in. książek Kto zabił Jezusa oraz Po prostu, uważam rze. Wieczór prowadził red. Łukasz Głowacki


25 kwietnia 2013 r.

Koncert Andrzeja Rosiewicza


9 maja 2013 r.

Spotkanie autorskie z dr Joanną Wieliczką-Szarkową. Bohaterami wieczoru byli Niezlomni Bohaterowie - scigani, chwytani, przesladowani, wiezieni i mordowani przez wladze komunistyczne.

Prowadzącym był red. Łukasz Głowacki.


23 maja 2013 r.

Baśń jak niedźwiedź, Polskie historie, Atrapia oraz Dzieci peerelu to temat spotkania z Gabrielem Maciejewski.


6 czerwca 2013 r.

Promocja oraz spotkanie autorskie z Piotrem Gontarczykiem, autorem m.in. Najnowszych kłopotów z historią.


12 czerwca 2013 r.

MarcinWolski prezentował swoją najnowszą książkę - Prezydent von Dyzma. Prowadzącą była red. Barbara Sęczkowska.


27 czerwca2013 r.

Roman Konik prezentował swoją książkę o Witoldzie Pileckim - Znamię na potylicy. 

"Najłatwiej byłoby powiedzieć: pomnik ze spiżu. Pomnik bez skazy. Ale w pomnikach nie ma człowieczeństwa, a Pilecki był człowiekiem z krwi i kości. I takiego daje nam w swej powieści Roman Konik. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać". (Wacław Holewiński)
Rotmistrz Witold Pilecki przeszedł niezwykłą ścieżkę życiową - był bohaterem wojny polsko-bolszewickiej, a w 1939 roku jako ułan nacierał na niemieckie czołgi i stawiał czoła natarciom sowieckiej armii na ewakuujące się do Rumunii polskie siły zbrojne. Po klęsce września zajął się rozbudową doskonale działającej siatki konspiracyjnej, której celem był zwalczanie niemieckich sił w Warszawie. Jednak najważniejsze zadanie było dopiero przed nim... We wrześniu 1940 roku rotmistrz dobrowolnie udał się do KL Auschwitz, obozu zagłady w Oświęcimiu, stając się jego pierwszym kronikarzem. Również tam założył świetnie funkcjonującą strukturę konspiracyjną, ratując od śmierci ogromną liczbę współwięźniów.
Po wojnie Witold Pilecki nie zastał ojczyzny taką, o jaką walczył. Oskarżony o szpiegostwo, stanął przed komunistycznym sądem. I choć władze PRL robiły wszystko, by wymazać jego imię, legenda przetrwała.
Spotkanie prowadziła red.Barbara Sęczkowska.
 

12 września 2013 r.
Reżyser Jerzy Zalewski zaprezentował Przewodnik Po IV Rzeczypospolitej - POD PRĄD. Podczas spotkania odbyła się pierwsza w Łodzi emisja filmu dokumentalnego o Annie Walentynowicz.
Spotkanie prowadziła red. Barbara Sęczkowska.

21 września 2013 r.
Księgarnia Wojskowa miała zaszczyt gościć posła Antoniego Maciarewicza. Podczas spotkania można było zapoznać się z aktualnym stanem badań katastrofy w Smoleńsku. 

24 września 2013 r.
Paszkwil Wyborczej - Leszek Żebrowski.
Książka „Paszkwil Wyborczej” jest odpowiedzą na publikację „Gazety Wyborczej”, która w 50. rocznicę Powstania Warszawskiego zaatakowała żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych oskarżając ich o mordowanie Żydów w czasie walk z 1944 roku. Autorem jednego z najdłuższych w historii „GW” tekstów, który dotyczył tej sprawy był Michał Cichy. Wstęp do jego artykułu napisał Adam Michnik.
Spotkanie prowadził red. Hubert Bekrycht.
 

4 października 2013 r.
Głową w Mur - Krzysztof Wyszkowski
Książka Krzysztofa Wyszkowskiego Głową w mur jest w przeważającej części wyborem najważniejszych tekstów publikowanych na łamach „Gazety Polskiej” w latach 2007–2011. Jednak wybór ten został uzupełniony o najważniejsze teksty Wyszkowskiego publikowane po 1989 r. m.in. na łamach paryskiej „Kultury”. Są one nie tylko zapisem konkretnej rzeczywistości. Są to czasem relacje z wydarzeń, w których Wyszkowski bezpośrednio uczestniczył. W zaprezentowanym wyborze znajdziemy sporo przyczynków do dziejów Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, Wielkiego Strajku z Sierpnia ’80, „Solidarności” i w wreszcie III RP. Na kartach książki przewija się wiele znanych postaci polityki polskiej ostatniego ćwierćwiecza. - Sławomir Cenckiewicz
 

7 października 2013 r.
Podpisywanie książki przez red. Mariana Miszalskiego pt "Najnowsza spiskowa historia Polski"
"Znany dziennikarz pokusił się o stworzenie pierwszej spiskowej wersji najnowszej historii Polski. Analizuje najważniejsze spiski, morderstwa polityczne i podstolne układy, które tak naprawdę wykuwają naszą rzeczywistość. Jeśli ktoś chce wiedzieć w jakim kraju żyje – po prostu musi tę książkę przeczytać.
Niewesoła jest polityczna i gospodarcza kondycja Polski na progu XXI wieku. Sytuacja polskiej gospodarki zbliża nasz kraj do pożądanego od dawna przez Niemcy statusu „gospodarki uzupełniającej” (stara niemiecka koncepcja Mitteleuropy z początku XX wieku), a sytuacja wewnętrzna (wszechobecny nepotyzm i korupcja) żywo przypomina sytuację z epoki saskiej, z czasów przedrozbiorowych. Czy to wszystko dokonało się spontanicznie, żywiołowo, oddolnie? Demokratycznie?... Czy naprawdę takiego państwa chciał Naród? Czy dokonało się to wskutek spisków? Autor odpowiedzi udziela na 272 stronach."
 

9 października 2013 r.

Spotkanie  z Lechem Makowieckim, promocja ksiązki "Pro Publico Bono".

"PRO PUBLICO BONO (łac. — dla dobra publicznego) wraz z rugowaniem romantyzmu z naszych szkół, a uczciwości z życia politycznego — zwrot coraz bardziej archaiczny, zapominany, niezrozumiały...

W dobie konsumpcjonizmu i kosmopolityzmu już sam pomysł, że można razem zrobić coś pożytecznego dla wspólnoty, jawi się niektórym niczym surrealistyczny żart...
Retoryczne pytania o patriotyzm czasu pokoju (może to płacenie podatków? selekcjonowanie odpadów? poszerzanie stref wolności kosztem obowiązków?) świadczą o wielkiej naiwności uśpionych kilkudziesięcioma latami względnego pokoju Polaków. Rezygnacja z prawa do obrony, w nadziei że inni zrobią to samo, prowadzi zawsze do hekatomby. Ludzie tak naprawdę nie zmieniają się; doskonalą się jedynie „środki eliminowania siły żywej przeciwnika”...
Oddaję dziś w Wasze ręce zbiór wierszowanych przemyśleń, w nadziei że zaciekawią Was, wzruszą, rozbawią; może nawet czegoś nauczą. A w rezultacie sprowokują do działania dla wspólnego dobra. I tylko od Was samych zależy, czy zechcecie z tej nauki skorzystać... Nie szukajcie w tych wierszach geniuszu poetyckiego; szukajcie w nich PRAWDY...
Lech Makowiecki"

Spotkanie prowadziła red. Barbara Sęczkowska.

 


16 października 2013 r.

Promocja najnowszej książki Sławomira Cenckiewicza - Wałęsa. Człowiek z teczki.

"Tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o „naszej ikonie”. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy!
Tym razem Sławomir Cenckiewicz – popularny historyk, znany dotąd z opasłych i naukowych tomów, wspiął się na wyżyny publicystyki i napisał wreszcie książkę bez przypisów, w przystępnej formie odsłaniającą nowe i skrywane fakty. To rozprawa z mitem Wałęsy, który po rzekomym „incydencie” z „Bolkiem”, odkupił swoje winy i prowadził Polskę ku niepodległości. To książka o zdradzonym przywództwie, do którego wyniósł go Wielki Strajk w Sierpniu ’80.
Ta książka to jaskrawa prawda o esbeckich źródłach mitu Wałęsy. To oskarżenie elit III RP – okrągłostołowego sojuszu nomenklatury z jej agentami i „pożytecznymi idiotami” – o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu „Solidarności”."

22 października 2013 r.

Promocja książek red. Piotra Zychowicza - OBŁĘD '44 oraz PAKT RIBBENTROP-BECK

 

7 listopada 2013r 

Z okazji 32 rocznicy Samotnej Misji płk. Ryszarda Kuklińskiego - spotkanie z Filipem Frąckowiakiem

Promocja książki Józefa Szaniawskiego - Czas Historią Pisany

 

15 listopada 2013 r.

Bo do radości zostaliśmy stworzeni  -  spotkanie z o. Piotrem Andrukiewiczem
O. Piotr Andrukiewicz, redemptorysta, magister teologii, doktor nauk humanistycznych z zakresu socjologii, duszopasterz młodzieży, rekolekcjonista, dziennikarz, radiowy i telewizyjny, muzyk i kompozytor.
Po święceniach pracował jako duszpasterz w Krakowie, Tuchowie i Szczecinku, a w latach 1993-2011  w Toruniu w Radiu  Maryja i Trwam. Prowadził wiele audycji radiowych i telewizyjnych, w tym „Rozmów niedokończonych", programów dla młodzieży, transmisji z kraju i zagranicy i innych audycji autorskich. Odpowiadał w Radiu Maryja za redakcję programów dla młodzieży oraz dział transmisji krajowych i zagranicznych, w tym z Watykanu, był opiekunem Młodzieżowych Kół Przyjaciół Radia Maryja oraz współorganizatorem pielgrzymek: młodzieży i Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Od 2012 r. pracuje w Krakowie jako rekolekcjonista. 
Czy życzliwość i pogoda ducha są łaską?
Jakie były początki pracy Ojca w Radiu Maryja?
Jak wygląda praca Ojców w Radiu Maryja?
Jak figura Matki Bożej Fatimskiej wędrowała po Rosji?
Co jest największym wyzwaniem Kościoła?
Czy przez chorobę stajemy się bliżsi Panu Bogu?
O czym kapłan nie może zapominać?
Na te i wiele innych pytań odpowiada ojciec Piotr Andrukiewicz CSsR

26 listopada 2013 r.

Promocja oraz spotkanie autorskie z jednym z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych pisarzy polskich BOHDANEM URBANKOWSKIM

Bohdan Urbankowski (ur. 19 maja 1943 w Warszawie) – polski poeta, eseista, dramaturg i filozof.

Po wprowadzeniu stanu wojennego jako działacz „Solidarności” usunięty z pracy w warszawskim Polskim Radio. Po paromiesięcznym bezrobociu znalazł pracę jako kierownik literacki Teatru im. Szaniawskiego w Płocku[2], w 1984 dostaje pracę w Warszawie, jako zastępca red. nacz. miesięcznika „Poezja”, wraca także do działalności w Związku Literatów Polskich. W 1986 na żądanie POP PZPR przy ZLP (choć nie był członkiem partii) zostaje wyrzucony z „Poezji” za druk fragmentów „Czerwonej mszy”. W latach 1986-88 współpracował z miesięcznikiem „Wiara i odpowiedzialność", w którym drukował jako Obserwator, jako Czejmnic (np. cykl poświęcony Piłsudskiemu) i jako Wrzesiński (m. in. cykl Żydzi a Powstanie Styczniowe), a jako Urbankowski – wiersze. Miesięcznik formalnie związany był z „Caritasem”, nieformalnie pracami kierował Maciej Łukasiewicz, działali m.in. Stanisław Więckowski, Paweł Smoleński i inni dziennikarze II obiegu. Po półtora roku został rozwiązany. Urbankowski publikował w berlińskim „Poglądzie”, łódzkim „Przedświcie”, „Tu Teraz” (podziemne pismo nauczycieli), piśmie „Słowo podziemne” a przede wszystkim w wydawnictwach KPN. Redagował pisemka „Przyszłość Polski” i „Konfederata”.
Za działalność wydawniczą i literacką w drugim obiegu otrzymał Medal Solidarności "Zasłużony w Walce o Niepodległość Polski i Prawa Człowieka", za patriotyczny charakter twórczości Medal Polonia Mater Nostra Est, a także Nagrodę im. J. Słowackiego oraz Laur Posła Prawdy i tytuł Księcia Poetów. Od 16 stycznia 2010 przewodniczący Rady Programowej Związku Piłsudczyków.

2 grudnia 2013 r.

Promocja oraz spotkanie autorskie z żołnierzem AK, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, więźniem sowieckich łagrów, wybitnym ekonomistą, b. ekspertem ONZ, profesorem WITOLDEM  KIEŻUNEM
Witold J. Kieżun (ur. 6 lutego 1922 w Wilnie) – polski ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, polski teoretyk zarządzania, przedstawiciel polskiej szkoły prakseologicznej, w ramach której rozwija prakseologiczną teorię organizacji i zarządzania, uczeń Tadeusza Kotarbińskiego i Jana Zieleniewskiego, żołnierz Armii Krajowej, podporucznik czasu wojny, uczestnik powstania warszawskiego, więzień sowieckich łagrów. Pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
PATOLOGIA TRANSFORMACJI - Pierwsze wydanie Patologii transformacji ze stycznia 2012 r. wzbudziło od razu duże zainteresowanie zawartym w książce opisem „negatywnej, patologicznej strony renesansu kapitalizmu w Polsce na tle światowej agresywnej gry międzynarodowego kapitału ery neoliberalizmu” – jak to określił jej autor. Mimo że intencją prof. Witolda Kieżuna nie było napisanie „książki politycznej”, wielu tak właśnie ją odebrało. W efekcie reakcje na książkę były bardzo różne, od poparcia do całkowitego przemilczenia zawartych w niej faktów i analiz.
Decydując się na wznowienie książki, wydawca postanowił uzupełnić to wydanie o rozmowę z autorem zarówno o zawartości książki, jak i reakcjach na jej ukazanie się. Rozmówcą prof. Witolda Kieżuna jest Czesław Bielecki – autor książek, działacz opozycji demokratycznej przed 1989 r. i wydawca prasy podziemnej, ale także architekt i dr nauk technicznych, założyciel firmy architektonicznej i były poseł na sejm. Obu rozmówców łączy bogate doświadczenie życiowe, antykonformizm i uparte poszukiwanie pozytywnych odpowiedzi na ważne i aktualne pytania „w kwestiach narodowych”. 

4 grudnia 2013r.
ANTYPOLONIZM
Spotkanie z red. Stanisławem Michalkiewiczem
Czym jest antypolonizm? Komu można przypisać bycie polakożercą? Dlaczego nikt nie spróbował określić skąd się bierze nienawiść do narodu polskiego i kto najczęściej nią szermuje? To tylko kilka pytań, na które Michalkiewicz odpowiada w swojej najnowszej, przełomowej książce! Polecamy!
„Tak jak można stopniować natężenie antysemityzmu, tak samo można stopniować natężenie polakożerstwa. Na przykład jeden antysemita mógłby Żydów nawet mordować, podczas gdy drugi – stara się tylko unikać z nimi kontaktu. Podobnie jest z polakożercami.” (S. Michalkiewicz)
Stanisław Michalkiewicz, ur. 8 XI 1947 w Lublinie. Absolwent Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej, Wydz. Prawa (1969); Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Dziennikarskie (1972).
1969-1970 pracownik Miejskiego Zarządu Gospodarki Terenami w Gdańsku, 1972-1982 redaktor „Zielonego Sztandaru” w Warszawie, 1982-1983 pracownik fizyczny w Przedsiębiorstwie Polonijnym Thomex w Warszawie. W 1977 związany z Nurtem Niepodległościowym. 1977-1980 współpracownik ROPCiO, kurier do Francji: nawiązał kontakt z Jerzym Giedroyciem, przywiózł do Polski pieniądze zebrane przez redakcję „Kultury” na potrzeby ROPCiO. 1977-1978 redaktor i drukarz (z Tadeuszem Szozdą) niezależnego pisma „Gospodarz”, autor do „Opinii” (ps. Andrzej Stanisławski, Jan Umbrys). Tłumacz w warszawskim oddziale Agencji Prasowej Nowosti (zarobione tam pieniądze przeznaczał na finansowanie druku „Gospodarza”). 1978-1979 uczestnik manifestacji patriotycznych 11 XI organizowanych przez Wojciecha Ziembińskiego.
Od IX 1980 w „S”; współzałożyciel i przewodniczący KZ w Wydawnictwie Prasa ZSL. W 1981 członek Komisji Koordynacyjnej Wydawnictw i Agencji Prasowych, m.in. zaangażowany w opracowanie materiałów dot. cenzury. We IX 1981 sygnatariusz deklaracji założycielskiej Klubów Służby Niepodległości.
1981-1982 współpracownik niezależnego, po 13 XII 1981 podziemnego wydawnictwa Krąg. III/IV 1982 organizator druku m.in. książki Andrzeja Alberta (Wojciech Roszkowski) Najnowsza historia Polski dla Kręgu, Dokumentów SDP dla potrzeb zdelegalizowanego SDP oraz nr. 1 podziemnego pisma „Wezwanie” (pod red. Tomasza Jastruna). 12 V 1982 internowany w Ośr. Odosobnienia w Warszawie-Białołęce, zwolniony 23 VII 1982. Po wyjściu robotnik rolny w okolicach Grójca, następnie robotnik w firmie Thomex. 1982-1989 współpracownik Gabriela Janowskiego i podziemnych struktur „S” RI. 1983-1989 współzałożyciel (z Marianem Miszalskim), redaktor i publicysta (ps. Andrzej Stanisławski) podziemnego pisma „Kurs” i wydawnictwa Kurs. Od 1987 działacz Ruchu Polityki Realnej. W V 1988 zatrzymany podczas transportu książek wydawnictwa Kurs, we IX 1988 skazany przez kolegium ds. wykroczeń na konfiskatę samochodu.
III 1990 – 1992 w redakcji tygodnika „Najwyższy Czas!”, 1992/1993 z-ca redaktora nacz. dziennika „Nowy Świat”; od 1993 redaktor nacz. „Najwyższego Czasu!”; 1992-1993 sędzia Trybunału Stanu. Od 1990 w UPR, 1997-1999 prezes, 2004-2005 wiceprezes, w X 2009 wystąpił z partii. Współpracownik gazet i pism: „Nasz Dziennik”, „Nasza Polska”, „Goniec” (Toronto, Kanada), „Opcja na Prawo” i in. oraz Radia Maryja. Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Autor książek, m.in. Ulubiony ustrój Pana Boga (Nepo, 1996), Polska ormowcem Europy (von Borowiecky, 2000), Na niemieckim pograniczu (von Borowiecky, 2003), Targowica urządza się przy Napoleonie (Dextra, 2003), Studia nad żydofilią (von Borowiecky, 2003), Spod listka figowego (Dextra, 2004), Dobry „zły” liberalizm (von Borowiecky, 2005). Od 2006 autor własnej strony internetowej.
1978-1981 rozpracowywany przez Wydz. III KS MO/Wydz. IV Dep. III MSW w ramach SOR krypt. Sam; 1982-1985 przez Wydz. VIII Dep. IV MSW w ramach SOS krypt. Sten.
Włodzimierz Domagalski

9 grudnia 2013r.
Czy kryzys w Polsce sie skończył?
Spotkanie z Głównym Ekonomistą SKOKu - Januszem Szewczakiem
Janusz Szewczak ur.23.09.1953r.
Prawnik, analityk gospodarczy, publicysta ekonomiczny, specjalista z zakresu finansów i prawa finansowego, bankowości, makroekonomii.
Ekspert i Doradca Sejmowych Komisji Śledczych: d/s Prywatyzacji PZU oraz Komisji do spraw prywatyzacji banków.
Nieugięty krytyk procesu prywatyzacji systemu bankowego w Polsce.
Pracownik Naukowy i Wykładowca Wydz. Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej.
Publicysta Ekonomiczny, autor licznych opinii i ekspertyz dotyczących procesów gospodarczych i przekształceń własnościowych.
Główny Ekonomista SKOK
Posiadacz czarnego pasa w judo, zodiakalna waga.

12 grudnia 2013r.
PRZEMYSŁ POGARDY  część 2  -  Sławomir Kmiecik
Ta książka powstała trochę według formuły Alfreda Hitchcocka: „najpierw trzęsienie ziemi, a potem... dalszy wzrost napięcia”. Jeśli bowiem pierwsza część pod tytułem Przemysł pogardy uznana została przez wielu recenzentów za „wstrząsającą” i „porażającą”, to jak określić niniejszy tom drugi, który przynosi jeszcze bardziej drastyczne dowody w sprawie lżenia, znieważania i wyszydzania Lecha Kaczyńskiego, a także jego brata Jarosława?
Kto łudził się, że proceder masowego i zorganizowanego niszczenia wizerunku głowy państwa ustanie po katastrofie smoleńskiej, ten musi być dziś bardzo zawiedziony. Przemysł pogardy nadal bowiem trwa, wzbiera nawet na sile i rozszerza pole rażenia. Uderza mocno w nieżyjącego prezydenta, lecz z jeszcze większym impetem w Jarosława Kaczyńskiego, który – jak głoszą szydercy – „jest tylko jeden”.
Ciągle przy tym słychać fałszywe głosy, że to normalna debata, a nie mowa nienawiści odzierająca z czci i godności. Książka Przemysł pogardy 2 dokumentuje i udowadnia, jak jest naprawdę. Bez interpretacji i komentarzy. Samą wymową faktów.
SŁAWOMIR KMIECIK – dziennikarz, publicysta, autor książek. Interesuje się polityką i najnowszą historią Polski oraz satyrą i czarną propagandą. Nie widzi w tym sprzeczności, gdyż sfery te wzajemnie się przenikają. Ukuł nawet żartobliwą formułę: Historia to dzieje poważnej polityki, w której mniej poważna propaganda miesza się z całkiem niepoważną szopką. Pisuje artykuły i komentarze, opublikował kilka prac na temat dowcipu politycznego, ale swoją aktywność twórczą dzieli na czas „przed” i „po” ukazaniu się książki Przemysł pogardy. Dlaczego? Bo komentowano ją tak żywo i przyniosła mu tyle uznania za dokumentowanie prawdy, że – jak mówi – w jego dziennikarskiej pracy nic już nie jest takie jak dawniej...
źródło: http://multibook.pl/pl/p/Slawomir-Kmiecik-Przemysl-pogardy-2/3429

14 grudnia 2013r.
IRENEUSZ T. LISIAK  -  ŻYDOWSCY KOLABORANCI HITLERA, NIE MUSIMY PŁACIĆ ŻYDOM!
Żydowscy kolaboranci Hitlera - „Poszukując bardzo aktywnie kolaborantów wśród narodów europejskich, zapomina się o narodzie, który był dla Żydów najgroźniejszy, a o którym można wspominać jedynie w takim kontekście i przy takich okazjach, na jakie naród ten pozwala. Mowa tu o narodzie żydowskim.” (fragment książki)
Ireneusz Lisiak łamie cenzurę obowiązującą wśród historyków i porusza „zakazany” temat współpracy Żydów z Niemcami w czasie II wojny światowej. Niezwykle ciekawe, bogato udokumentowane opracowanie, ukazujące niechlubną stronę losów narodu żydowskiego.
Nie musimy płacić Żydom! - Jednym z najbardziej znaczących tekstów, jakie zamieszamy w tym tomie są te poświęcone umowom, jakie Polska zawarła z państwami zachodnimi po 1945 roku. Dotyczyły one spłacenia roszczeń obywateli pochodzenia żydowskiego, którzy utracili swoje majątki w Polsce. Kluczowa z dzisiejszego punktu widzenia była umowa ze Stanami Zjednoczonymi z 1960 roku. Jej realizacja zamykała (a przynajmniej powinna zamknąć) kwestię roszczeń obywateli USA pochodzenia żydowskiego wobec Polski.
Jan Engelgard
 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 
 
 

 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

DOCENILI NAS

 

 

NASI PRZYJACIELE

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
 
 

Idąc za Nią, nie zbłądzisz.

Modląc się do Niej, nie zwątpisz.

Myśląc o Niej, nie zmylisz się.

Jej się trzymając, nie zginiesz.

Pod Jej opieką nie doznasz lęku.

Gdy cię prowadzić będzie, nie utrudzisz się.

Gdy ci łaskawa będzie, dojdziesz do celu.

Święty Bernard z Clairvaux, De Maria Virgine

 

 

 

    

 

    

Web Traffic: Today 53 | Yesterday 95 | This week 663 | This month 3014 | Total 238278 | Powered by CoalaWeb