Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
7 stycznia 2015 r
prof. Jerzy Robert Nowak
Jak ratować Polskę.
 
Jerzy Robert Nowak, historyk (profesor wyższej uczelni) i publicysta, autor ponad 40 książek i około 1500 publikacji prasowych (w tym około 900 artykułów). Jako świetny znawca problematyki węgierskiej (należy do nielicznych cudzoziemców mianowanych za zasługi dla kultury węgierskiej nadzwyczajnym członkiem Węgierskiego Związku Pisarzy) zrobił ogromnie wiele dla upowszechnienia wiedzy o naddunajskich „bratankach". Już w 1966 roku - w wieku 26 lat - opublikował na Uniwersytecie Warszawskim książkę o najnowszej literaturze węgierskiej, która zgodnie została uznana przez węgierskich krytyków krajowych i emigracyjnych za pracę „pionierską". Później wydał m.in. książkę o dziejach stosunków polsko-węgierskich „Węgry bliskie i nieznane", „Węgry 1939-1973", książkę o Powstaniu Węgierskim, „Historię literatury węgierskiej XX wieku", dwa wybory węgierskiego eseju, wybór poezji największego węgierskiego poety XX w. - Endre Adyego, wybór „Pamiętników" ks. F. Rakoczego.
Opublikował również książkę o najnowszej historii Hiszpanii, szybko rozchwytany mimo 50 tys. nakładu wybór myśli C. Norwida „Gorzki to chleb jest polskość" i wybór pism gen. J. Prądzyńskiego.
Po 1989 roku prof. J.R. Nowak odegrał większą niż ktokolwiek inny w Polsce rolę w ukazywaniu zagrożeń antypolonizmu i przełamywania tabu wokół problematyki żydowskiej (kilka książek, bardzo obszerne teksty do „Encyklopedii Białych Plam" i ponad 200 artykułów). Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły dwa kolejne cykle publicystyczne o stosunkach polsko-żydowskich: „Przemilczane świadectwa" (47 artykułów na łamach „słowa - Dziennika Katolickiego") i 30 dwukolumnowych artykułów „Za co Żydzi muszą przeprosić Polaków" w „Naszej Polsce". W 1999 r. ukazała się jego pionierska książka „Przemilczane zbrodnie", przerywająca długotrwałe milczenie o zbrodniach popełnionych przez zbolszewizowanych Żydów na ich polskich sąsiadach. W 2001 r. prawdziwym bestsellerem stała się jego książka „100 kłamstw J.T. Grossa". W 2003 r. Polonia amerykańska wydała angielski przekład tomiku „Kogo muszą przeprosić Żydzi".
Nader cennym źródłem wiedzy o obrazie Polski i Polaków w świecie stały się dwa kolejne wydania książki J.R. Nowaka „Myśli o Polsce i Polakach". Jego dwutomowe „Zagrożenia dla Polski i polskości" stały się prawdziwym bestsellerem 1998 r., podobnie jak wydany rok później „Czarny leksykon" (demaskatorski obraz ludzi z polskich pseudoelit). Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również jego książki: „Kościół a Rewolucja Francuska" (wydana w 2003 r. w Czechach), „Walka z Kościołem wczoraj i dziś", „Spory o historię i współczesność" (ponad 650-stronicowy wybór dorobku publicystycznego) i „Czarna legenda dziejów Polski", demaskująca rozliczne dzisiejsze próby zafałszowywania polskiej historii. W latach 2001-2002 ukazały się 2 tomy wyboru kazań ks. prałata H. Jankowskiego - „Ks. Jankowski na przekór kłamstwom" w wyborze J.R. Nowaka i z jego obszernymi wstępami.

21 stycznia 2015 r
red. Stanisław Michalkiewicz
Polska wobec strategicznych partnerów
 
Stanisław Andrzej Michalkiewicz (ur. 8 listopada 1947 w Lublinie) – polski prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Działacz opozycji w PRL. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej.
Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Publikuje na łamach „Opcji na prawo”, „Najwyższego CZASU!”, „Powściągliwości i Pracy”, „Naszej Polski”, „Naszego Dziennika”, „Gazety Polskiej”, „Dziennika Polskiego”, „Niezależnej Gazety Polskiej”, „Mojej Rodziny” i innych pism. Jego felietony emitowało Polskie Radio Program I (od września 2006 do grudnia 2013), od lat 90. jest felietonistą Radia Maryja i od 2003 Telewizji Trwam.
Interia zamieszczała jego artykuły w serwisie biznesowym.
Blog Michalkiewicza wygrał główną nagrodę w konkursie „Blog Roku 2008”, organizowanym przez onet.pl. Regularnie pisze także w serwisie Nowy Ekran.
29 marca 2006 na antenie Radia Maryja wygłosił felieton, który Rada Etyki Mediów i Marek Edelman uznali za antysemicki. Kieleckie Stowarzyszenie im. Jana Karskiego dopatrzyło się w nim treści propagujących kłamstwo oświęcimskie. Prokuratura Rejonowa w Toruniu nie podzieliła tych zarzutów i umorzyła postępowanie.

3 lutego 2015 r
dr Stanisław Krajski
Masoneria POlskja 2014
 
To, co dzieje się w Polsce jest tylko fragmentem realizacji planu masonerii, który ma doprowadzić Zachodni Świat do wielkiego krachu. Następnym krokiem, masonerii jest zbudowanie na tym gruzowisku swojego „Nowego Wspaniałego Świata”, w którym będzie jeden rząd, jeden pieniądz, jedna (nowa i masońska) religia.
W ramach realizacji tego planu masoni chcą wymazać Polskę nie tylko ze wszystkich map, ale i z pamięci samych Polaków.
W Polsce grasuje wirus groźnej choroby, która po raz pierwszy dotknęła nasze elity, w XVIII wieku, choroby, która prowadzi Polaków do przeświadczenia, że Polska ma szansę na trwanie i rozwój, gdy odda się w pełni obcym „pod opiekę”, choroby, która zabija Polskę.
Nasze elity polityczne od lewa do prawa zapadły i dziś na tę chorobę, i realizują plan masonerii.

17 lutego 2015 r
red. Piotr Gursztyn
Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona.
 
Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona Piotra Gursztyna to książka, która wywołuje silne emocje. Autor przedstawia kulisy masakry, jaka wydarzyła się w dniach 5-7 sierpnia 1944 roku. Masowa eksterminacja mieszkańców warszawskiej dzielnicy Wola w pierwszych dniach powstania warszawskiego, dokonana przez oddziały SS i policji niemieckiej, stanowiła bezpośrednią realizację rozkazu Adolfa Hitlera, nakazującego zburzenie Warszawy i wymordowanie wszystkich jej mieszkańców.
Z punktu widzenia Polaka najbardziej przerażająca jest liczba zabitych rodaków. W ciągu trzech dni życie straciło od 30 do 60 tysięcy polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. W większości byli to ludzie biedni, prości i niewykształceni. Obok Holocaustu jest to największa zbrodnia wojenna dokonana na ziemiach polskich. Najbardziej zdumiewające jest to, że sprawcy tego mordu do dziś pozostają bezkarni.
W książce możemy również przeczytać o tym, jak przed II wojną wyglądała warszawska Wola, o pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. Znajdziemy w niej również dokładne opisy trzech dni Rzezi Woli, a także informacje o ofiarach i oprawcach. Ponadto książka Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona, jest opatrzona interesującymi fotografiami z tamtego okresu. I chociaż nie jest to książka naukowa, to cechuje ją dbałość o wskazanie źródeł na potwierdzenie przytaczających faktów oraz przystępny język, jakim została napisana.
Po przeczytaniu Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona z pewnością wiele osób zada sobie pytanie, dlaczego tak niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tragedii, jaka wydarzyła się na warszawskiej Woli 70 lat temu.
O autorze: Piotr Gursztyn  – dziennikarz, publicysta, z wykształcenia historyk. Pracował w dzienniku „Życie Warszawy”, „Życie”, tygodniku „Nowe Państwo”, „Słowie-Dzienniku Katolickim”, Radiu Plus, Telewizji Puls, TV4, Polsat, „Dzienniku-Polska-Europa-Świat”, dzienniku „Rzeczpospolita”, tygodniku „Uważam Rze”. Obecnie jest dziennikarzem i publicystą tygodnika „Do Rzeczy”. Współpracuje z Polskim Radiem RDC i telewizją „Superstacja”.
źródło: http://demart.com.pl/product/1523,rzez-woli.html#.VNNw5Z2G98E
 

14 kwiecień 2015 r
red. Wiktor Świetlik
Bronisław Komorowski. Pierwsza niezależna biografia.
 
"Bronisław Komorowski - pierwsza niezależna biografia" to historia kariery politycznej, która doprowadziła na sam szczyt władzy czwartego prezydenta III RP. Autor opisuje przemianę dzielnego opozycjonisty w umiarkowanego polityka, a w końcu jego walkę o prezydenturę. Urzędujący prezydent różni się od trzech poprzedników - nie był ani wizjonerem politycznym ani ważnym liderem, nie było go przy Okrągłym Stole. Co było więc metodą polityczną, zdecydowało o jego sukcesie? Relacje z Donaldem Tuskiem? Usposobienie? A może po prostu przypadek? Wiktor Świetlik śledzi wszystkie te czynniki.
 
źródło opisu: The Facto, 2010
 

21 kwiecień 2015 r
Maria Dłużewska
DAMA. Opowieść biograficzna o Marii Kaczyńskiej.
 
DAMA - pierwsza obszerna biografia Marii Kaczyńskiej, złożona ze wspomnień członków rodziny, przyjaciół oraz innych osób towarzyszących prezydentowej na kolejnych etapach życia. Wspomnienia te prowadzą czytelnika od kołyski w leśniczówce na Wileńszczyźnie, poprzez lata szkolne w Złotowie i Rabce-Zdroju, studenckie życie w Sopocie, ślub z Lechem Kaczyńskim i wspieranie go w działalności opozycyjnej, aż po ostatnie lata spędzone w Pałacu Prezydenckim, gdzie Maria Kaczyńska z wielką klasą pełniła rolę pierwszej damy. Przez wielu niedoceniana za życia, po śmierci zdobyła szeroką sympatię. Zauważono jej elegancki styl, inteligencję, poczucie humoru oraz niezależność wygłaszanych opinii. Książka zawiera również blisko sto zdjęć i dokumentów rodzinnych.
Maria Dłużewska – reżyserka filmowa, pisarka, scenarzystka, aktorka, dziennikarka, działaczka opozycji antykomunistycznej. Prowadziła Teatr Poniedziałkowy w Ursusie (1983–1985), autorka scenariuszy i reżyser audycji 2 Programu Radia Solidarność (1984–1987), działaczka Solidarności Walczącej (1984–1988), dziennikarka tygodnika Spotkania (1991) i  Tygodnika Solidarność (1991–1993). Po 1993 reżyserka filmów dokumentalnych. Dwukrotna laureatka Głównej Nagrody Wolność Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2012, 2014). Odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

źródło: multibook.pl
 

15 maja 2015 r
Natalia Wojtanowska
Aspekty Prawne Katastrofy Smoleńskiej
 
Natalia Wojtanowska - absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendystka na Università per Stranieri di Perugia, Università di Macerata oraz budapesti Pázmány Péter Katolikus Egyetem.
Prelegentka panelu prawnego III Konferencji Smoleńskiej. Działaczka społeczna.
Zainteresowania: polska polityka zagraniczna, protokół dyplomatyczny i etykieta współczesna, fundusze europejskie. 
Autorka potrafi wypowiedzi i oceny właściwie selekcjonować, śmieci odrzucać, wartościowe elementy wyławiać i naświetlać. Nie materiał Nią rządzi (co, niestety jest częstym doznaniem początkujących autorów), ale Ona rządzi materiałem i umiejętnie nim przebiera.
Z podziwu godną konsekwencją brnie przez gąszcz danych naukowych, niejednorodny, zachwaszczony, trudny do selekcji. Zachowuje przez cały niezależność swego sądu, ofiarność
w dążeniu do Prawdy i odwagę w jej przedstawianiu, nawet jeśli to owocuje dość druzgocącą krytyką poczynań najważniejszych „władców” w Państwie Polskim. Rzadkie to w dzisiejszej nauce; polscy naukowcy zwykli ogon pod siebie podwijać, cicho siedzieć i nie wystawiać na ewentualne ciosy tych, których bronią jest pogarda i przemoc. A tu proszę: jakby odrodzenie wzoru Pawła Włodkowica – przesłanie jasne, spojrzenie krytyczne. (fragment recenzji prof.   
Tadeusza Jasudowicza, członka Rady ONZ ds. Praw Człowieka i Pokoju, kierownika Katedry Praw Człowieka UMK).
 
 

27 maja 2015 r
Wojciech Sumliński
Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego
 
Historia, którą pokazujemy, odsłania niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, sięgające do mrocznego świata służb tajnych, które współtworzyły polską mafię. Znajdą się tacy, którzy będą w te związki powątpiewać, zapewniamy jednak, że one istniały – a ich wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas.
Oto SOLIDNA DAWKA DYSKOMFORTU - dla dobra Bronisława Komorowskiego, Polski i milionów Polaków - starannie zweryfikowana, a zarazem brzmiąca jak thriller polityczny, kulminacyjna praca dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego.
„Prezydent komfortowo czuje się w prezydenckim garniturze. Może nawet aż nadto komfortowo. Dla niego samego, dla Polski i dla nas byłoby lepiej, gdyby – i sobie, i nam – zafundował jednak solidną dawkę dyskomfortu”. [Tomasz Lis o Bronisławie Komorowskim, „newsweek.pl”, 21 lipca 2014]
„To bardzo twardy, zdeterminowany, konsekwentny i niebezpieczny gracz”. [Stanisław Janecki o Bronisławie Komorowskim, „wPolityce.pl”, 5 grudnia 2014]
 

9 czerwca 2015 r
Marcin Wolski
 
Sodoma
Nadchodzi dzień sądu.
Wielka radość dla miłośników Agenta Dołu i Psa w studni! Marcin Wolski po sukcesach na niwie historii alternatywnych powraca w dawnym stylu. Zaprasza do współczesnej Sodomy i każe swemu bohaterowi powtórzyć zadanie, które Bóg zlecił ongiś Lotowi. Jeśli nie znajdzie dziesięciu sprawiedliwych, jego miasto, gigantyczna dziesięciomilionowa metropolia, ulegnie zagładzie, choć tym razem to sami ludzie zgotują ludziom tragiczny los.
Bohater, Tol Willer, ma do dyspozycji parapsychiczne zdolności i tylko 72 godziny. Podjęte zadanie skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze stanie piękna osiemnastoletnia Claire, uciekinierka z zakładu dla panien szczególnego przeznaczenia.
Wstrząsająca i głęboko humanistyczna historia o świecie i czasach, które mogą, choć nie muszą nastąpić, opowiedziana zgodnie z najlepszymi standardami kina akcji.
 
Dzień Zapłaty
Minęło pięć lat odkąd rosyjski inżynier Igor Rykow udaremnił zamach na polskiego prezydenta. Jednak jego wysiłki poszły na marne - kilka miesięcy później prezydent zginął w tajemniczym wypadku samochodowym. Rykow mieszka z żoną pod fałszywym nazwiskiem w Stanach Zjednoczonych, ukrywając się przed rosyjskimi służbami specjalnymi. W Rosji umacnia się autorytarna władza prezydenta. Kiedy Rykowa spotyka rodzinna tragedia, wie, że nie może dłużej czuć się bezpieczny. Postanawia skontaktować się z bogatym dysydentem Iwanem Bortnikiem, który złożył mu kiedyś propozycję udziału w walce z kremlowską machiną. 
Tymczasem rządzący Polską czują, że władza wymyka im się z rąk. Zdecydowani na wszystko, byle nie przegrać nadchodzących wyborów, gotowi są użyć aparatu bezpieczeństwa przeciw własnym obywatelom. 
Marcin Wolski po raz kolejny brawurowo obnaża mechanizmy wielkiej polityki. Sugestywność jego książki sprawi, że czytelnicy spojrzą na otaczającą ich rzeczywistość w nowym świetle.
 
7.27 do Smoleńska
Igor Rykow, rosyjski inżynier lotniczy, dowiaduje się, że jego koledzy z pracy zginęli w niejasnych okolicznościach. Domyśla się, że uciszył ich ktoś, kto nie chce, by świat dowiedział się, iż podczas remontu polskiego rządowego samolotu doszło do sabotażu. Podejrzewając, że sam może stać się celem zamachu, Igor postanawia uciec na Zachód. Już w Polsce wpada w poważne kłopoty - zostaje oskarżony o zabójstwo funkcjonariusza ABW, a jego tropem prócz polskiej policji podążają tajemniczy i gotowi na wszystko agenci rosyjskich służb specjalnych.
Rykow staje przed wyborem - ratować własną skórę, czy próbować dotrzeć do kogoś, komu mógłby powierzyć informacje niewygodne dla wielu ważnych ludzi. Tylko czy może komuś zaufać?
Czas ucieka nieubłaganie. Samolot z prezydentem Polski na pokładzie za 24 godziny startuje do Smoleńska...
 

15 czerwca 2015 r
ANDRZEJ ROSIEWICZ
Po bandzie..
 
Najnowsza, druga część płyty Andrzeja Rosiewicza z utworami satyrycznymi poświęconymi tematom aktualnym, ekipie rządzącej i osobom znanym z mediów.
To najważniejsze i „najgorętsze" tematy obecnych czasów w satyrycznym spojrzeniu mistrza piosenki i kabaretu.
Najmocniej dostało się ideologii gender, którą Artysta traktuje z pełną surowością!
Z kolei pierwsza skrócona wersja piosenki o warszawskiej tęczy doczekała się na Youtubie w ciągu pierwszych miesięcy od publikacji aż kilkuset tysięcy wejść.
 

18 czerwca 2015 r
prof. Paweł Bożyk
Apokalipsa według Pawła. Jak zniszczono nasz kraj.
 
Jest to książka o najważniejszych postaciach i efektach polskiej polityki na szczytach władzy w ostatnim ćwierćwieczu. Wnioski wypływające z tej polityki nie skłaniają do optymizmu, ilość błędów popełnianych w niej nie była bowiem mniejsza niż błędów popełnianych w poprzednich okresach, a często wręcz je przewyższała. (...)
Centralnym wydarzeniem ostatniego ćwierćwiecza była niewątpliwe transformacja systemowa. Każdy z analizowanych podmiotów chciał na tym wydarzeniu coś „ugrać”, i to nie tylko politycznie, lecz także ekonomicznie. Nic więc dziwnego, że Polska była w tym okresie przedmiotem zainteresowania zwłaszcza polityków amerykańskich i rosyjskich, brytyjskich i niemieckich. Ożywioną działalność prowadziły na jej terytorium wywiady z całego świata. (...)
Ze wstępu: 
Paweł Bożyk, ekonomista, autor kilkudziesięciu książek wydanych także w językach: angielskim, rosyjskim, japońskim, niemieckim i innych; opublikował ponadto 700 artykułów. Absolwent Wydziału Ekonomii Politycznej Uniwersytetu Warszawskiego, profesor belwederski, członek Senatu Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych w Tokio, osobisty doradca ekonomiczny Edwarda Gierka od końca 1972 roku. Założyciel Fundacji im. Hanki Bożyk: „Pogotowie Ratunkowe, dlaczego nie zdążyło” (www.hankabozyk.pl).
 

11 sierpnia 2015 r
prof. Marek Jan Chodakiewicz
Transformacja czy niepodległość?
 
Czy III RP to w pełni wolne, niepodległe i demokratyczne państwo, czy raczej wciąż post-PRL? Czy i kiedy zaczęła się suwerenna Polska?
W wyborach kontraktowych w czerwcu 1989 r. czy we wrześniu 1993 r., wraz z wyjazdem ostatnich sowieckich żołnierzy? Co nam mówi o kondycji współczesnych Polaków cały katalog zafałszowanych pojęć, postaci i wydarzeń z najnowszej historii Polski? Dlaczego po 1989 r. nie skorzystano z doświadczeń elit II RP, które wówczas żyły na emigracji, np. w Stanach Zjednoczonych, i wciąż posiadały zasoby i zdolność do wsparcie rozwoju odradzającej się Rzeczpospolitej? Czy geopolityczne realia Polski w ostatnich 25 latach zmieniły się, a jeśli tak, to w którą stronę?
Na te i inne pytania dotykające bilansu 25 lat III RP (w kontekście historycznym, politycznym, międzynarodowym i moralnym) odpowiada w książce „Transformacja czy niepodległość?” prof. Marek Jan Chodakiewicz, historyk i sowietolog z amerykańskiego Instytutu Polityki Światowej. Autor łączy perspektywę analityka historii najnowszej Polski, badacza całego obszaru post-sowieckiego oraz bezpośredniego uczestnika wydarzeń. W 1989 r. Marek Chodakiewicz wrócił z Kalifornii do Polski. Chciał uczestniczyć w „odrzuceniu komuny” i budowie wolnej Polski. Zaproponował, aby w sposób symboliczny uczynić gen. Stanisława Maczka naczelnym dowódcą polskiego wojska. Spotkało go milczenie lub śmiech…
Książka „Transformacja czy niepodległość?” to zbiór najważniejszych tekstów autora na tytułowy temat, zebranych, opracowanych i opatrzonych wstępem Adama Chmieleckiego, politologa, współautora biografii politycznej śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
źródło: http://wpolityce.pl/historia/198881-transformacja-czy-niepodleglosc-ksiazka-prof-marka-chodakiewicza-premiera-juz-12-czerwca

3 września 2015 r
Piotr Szubarczyk
INKA 1946 - INKA 2015
 
Danuta Siedzikówna INKA
Zachowała się jak trzeba…
Rankiem 28 sierpnia 1946 roku do pawilonu śmierci w gdańskim więzieniu wprowadzono młodziutką dziewczynę. Stanęła przy słupku, do którego zaraz ją przywiązano. Próbowano zasłonić jej oczy opaską, lecz nie pozwoliła na to.
Po zdrajcach narodu polskiego, ognia! – padła komenda dowódcy plutonu egzekucyjnego. Zdążyła krzyknąć: Niech żyje Polska! Rozległ się huk wystrzałów, ale dziesięciu żołnierzy z KBW... chybiło z trzech kroków. Nawet oni niemieli sumienia, by strzelić do nastoletniej bohaterki...
Dziewczynę zabił strzałem w głowę funkcjonariusz UB.
Siedemnastolatka odmówiła podpisania prośby o łaskę do Bieruta podsuniętej jej przez obrońcę z urzędu, w której były zniewagi pod adresem kolegów z oddziału. Kilka dni przed śmiercią przekazała z więzienia gryps: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”… Pisała do babci, bo mamę zamordowało białostockie gestapo, a ojca Sowieci wywieźli na Sybir…

8 września 2015 r
Jan Pietrzak
Śmiech i złość
 
Gdyby ktoś nazwał tę książkę Felietonowa historia Polski 2008-2015, wcale nie mijałby się z prawdą. Ileż tu autentycznych postaci, wydarzeń, faktów - a wszystko opatrzone niebywale celnym, satyrycznym komentarzem. Felietony powstawały pod wpływem chwili (publikowane były najczęściej w "Tygodniku Solidarność", ale i w "Dzienniku Polskim", a ostatnio we "wSieci"). Mimo to inteligentne spostrzeżenia Autora nadal pozostają aktualne, a i dowcip, którym skrzą się poszczególne teksty, nie stracił na swej świeżości. Nie o sam dowcip, choćby najbłyskotliwszy, jednak tu chodzi, lecz o tak ukochaną przez Jana Pietrzaka Ojczyznę - o jej stan obecny i szanse na przyszłość. Pietrzak to niezwykle spostrzegawczy satyryk, który celnie potrafi wyśmiać, a nawet wyszydzić każde zło dotykające nasz kraj, każdego łotra sięgającego po władzę i publiczny grosz.
Śmiech i złość to książka dla przedstawicieli różnych pokoleń. Starsi ze wzruszeniem wspomną Jana Pietrzaka, który w mniej lub bardziej ponurym okresie PRL budził swymi estradowymi występami i popularnymi przebojami serca Polaków i zarażał śmiechem. Średnie pokolenie powinno bacznie prześledzić znakomicie zanalizowane w tej książce mechanizmy mataczenia, politycznego zakłamania, mydlenia oczu, hipokryzji wśród tzw. elit władzy. Najmłodsi mogą natomiast skorzystać z olbrzymiego doświadczenia i wiedzy Jana Pietrzaka jako bardzo ważnego świadka najnowszej historii. Wiedzy, którą przyswaja się błyskawicznie dzięki emocjonalnemu zaangażowaniu w czytany tekst. Wszyscy bowiem, niezależnie od wieku, mogą zachwycić się tyleż lapidarnym, co kunsztownym stylem felietonów Jana Pietrzaka. Książka, uzupełniona niemal setką świetnie korespondujących ze słowem dowcipnych rysunków Andrzeja Krauzego oraz dokumentalnych fotografii, jest ponadto wybitnym dziełem edytorskim.
Całości dopełnia błyskotliwy jak zawsze wstęp autorstwa znanego historyka i publicysty prof. Andrzeja Nowaka, który odkrywa w felietonach Jana Pietrzaka zaskakujące odniesienia historyczne. 
białykruk.pl
 

15 września 2015 r
ks. Roman Rusinek SAC
Cud w sercu Afryki
Dzieci Rwandy
 
Ks. Roman Rusinek SAC ( Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego - popularnie zwani Pallotynami od nazwiska swojego  założyciela św. Wincentego Pallotiego -  2012 rok to rok św. Pallotiego - 50 rocznica jego kanonizacji ). Ks. Roman  pracował jako misjonarz w Rwandzie oraz Wybrzeżu Kości Słoniowej. Obecnie posługuje w Sekretariacie Misyjnym Prowincji Chrystusa Króla w Warszawie. Autor wielu książek. M.in. "Cud w sercu Afryki" o objawieniach Matki Słowa w Kibeho. "Dzieci Rwandy" oraz bajek i opowiadań afrykańskich dla dzieci. Duchowy Opiekun Pallotyńskiej Adopcji Serca w Polsce.  Odpowiedzialny za animację misyjną w diecezji Warszawsko-Praskiej. Współprowadzący rekolekcje z postem Daniela w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie Jeziorna k. Warszawy.  Pielgrzym i uczestnik pieszych krajowych i międzynarodowych pielgrzymek do Częstochowy i Wilna. Przewodnik Majowej Pielgrzymki Różańcowej  (pieszej) z Pasłęka do Gietrzwałdu. Od maja 2012 r. decyzją swoich przełożonych opiekun oraz kapelan Fundacji Samarytanie.
Cud w sercu Afyki - Po 20 latach badań, 29 czerwca 2001 roku Kościół katolicki w Rwandzie uznał, że objawienia Matki Bożej, które miały miejsce na początku lat osiemdziesiątych zeszłego wieku w Kibeho - miejscowości położonej w samym sercu Afryki - mają charakter nadprzyrodzony. Maryja ukazywała się trzem czarnoskórym dziewczętom: Alphonsine Mumureke, Nathalie Mukamazimpaka i Marie Claire Mukangango, która później została zamordowana wraz z tysiącami innych ofiar apokaliptycznej masakry z 1994 r.
Byłem, widziałem i dlatego opowiadam o tym, co osobiście przeżyłem i o czym dowiedziałem się, będąc misjonarzem w Rwandzie.
Dzieci Rwandy - Opowieść o pięknie Rwandy i jej tragedii. Tysiące niewinnych sierot płaci najwyższą cenę za bratobójczą wojnę (1994 r.), w której zginęło 1,5 mln ludzi. Jak wygląda praca misjonarzy, z jakimi problemami borykają się na co dzień, co to jest Adopcja Serca-o tym wszystkim można się dowiedzieć z tej książki.
 

24 września 2015 r
Prof. Jerzy Robert Nowak
Węgierska droga do zwycięstwa
 
Węgierska droga do zwycięstwa - pierwsze w Polsce bardzo gruntowne omówienie reform rządu Viktora Orbána na Węgrzech. Autor przedstawia węgierskie rozwiązania reformatorskie jako najlepszy wzór do naśladowania w Polsce po zwycięstwie sil patriotycznych. Ukazuje, że w niemal każdej sprawie Węgrzy postępują z gruntu odmiennie niż rząd PO w Polsce i świetnie na tym wychodzą. W pierwszym około 200- stronnicowym tomie pt. „Jak okradziono Węgry” J. R. Nowak przedstawia bardzo trudną drogę do zwycięstwa jaką przeszedł V. Orbán wraz ze swą partią Fideszem w walce przeciw koalicji postkomunistów i liberałów oraz szczegółowo omówione źródła sukcesu węgierskich patriotów. Dowiadujemy się tam bardzo wiele przemilczanych faktów z najnowszej historii Węgier, m.in. o rozmiarach okradzenia kraju Madziarów od 1989r. przez zagraniczne koncerny i banki pod kuratelą Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Drugi, nieco ponad 300 stronicowy tom „Rewolucyjne reformy Viktora Orbána” stanowi bardzo szczegółowo przedstawiony zarys węgierskich reform, pokazywany częstokroć z przypominaniem jak te same rzeczy psute są w Polsce pod rządami PO.
 

29 września 2015 r
Leszek Żebrowski
Komunizm i (post)komunizm w Polsce po 1944 r.
 
Leszek Żebrowski – polski historyk, ekonomista, publicysta i działacz społeczno-polityczny. W latach 70. i 80. działał w opozycji antykomunistycznej. Współpracował z Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela[4]. Należał do NSZZ „Solidarność”. Pisał w podziemnych tygodnikach „Głosie” oraz „Ładzie”. Współpracował także z Wydawnictwem Unia Nowoczesnego Humanizmu. Należał do odwołującego się do tradycji Narodowej Demokracji nieformalnego stronnictwa politycznego określanego „salonem Napoleona Siemaszki”.
W 1993 i 1997 kandydował do Sejmu z listy komitetu Porozumienie Centrum-Zjednoczenie Polskie, a następnie Ruchu Odbudowy Polski jako bezpartyjny kandydat rekomendowany przez Porozumienie Kombatanckich Organizacji Niepodległościowych. Współpracował także z Ligą Republikańską. Zasiada w radzie historycznej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W 2012 poparł zainicjowaną przez Stowarzyszenie KoLiber akcję „Goń z pomnika bolszewika” i wszedł w skład jej Honorowego Komitetu Poparcia. W 2013 został doradcą Ruchu Narodowego.
W styczniu 2010 Klub Jagielloński im. Św. Kazimierza przyznał mu wyróżnienie dla historyków zajmujących się dziejami najnowszymi w ostatnim 20-leciu. W 2014 zasiadł w Komitecie Honorowym Fundacji „Łączka”, sprawującej opiekę i działalność wspierającą Kwatery na Łączce.
 
 

3 października 2015 r
prof. Bogusław Wolniewicz
Polska wobec najazdu na Europę
 
Profesor Bogusław Wolniewicz, twórca ontologii sytuacji, tłumacz i komentator Ludwika Wittgensteina, logik, publicysta.
Do 1953 roku pracował w Katedrze Logiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.
W latach 1954/55 pracował jako robotnik, bibliotekarz, tłumacz. Od 1956 roku wykładowca logiki i filozofii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku. Władysława Gomułkę uważa za wielką postać i męża stanu a Gierka za marnotrawcę i szkodnika albo gorzej.
Wykładowca na Uniwersytecie w Chicago i Filadelfii w latach 1967-1972. Tytuł naukowy profesora otrzymał w 1990 roku. Deklaruje się jako katolik rzymski - niewierzący. W 2004 roku krytykował warunki akcesji Polski do Unii Europejskiej. W latach 2004/2009 współpracował z Radiem Maryja. Bywa gościem audycji w Telewizji Trwam. Jego teksty publikuje Nasz Dziennik, Najwyższy Czas i Moja Rodzina.
12 lipca 2009 roku, dwustutysięczna rzesza śpiewa Mu na Jasnej Górze Sto lat.
W 2006 r wraz z o. Mieczysławem  Krąpcem i ks. Czesławem Bartnikiem zainicjował Społeczny Niezależny Zespół ds. Etyki Mediów, który postawił sobie za cel "informować rzetelnie opinię publiczną w kraju i na świecie o wszelkich poczynaniach w mediach i wokół nich, które zagrażają bądź obyczajności, bądź swobodzie publicznej dyskusji".
Pod koniec 2007 roku zaangażował się w akcję zainicjowaną przez prof. Jerzego Roberta Nowaka, przeciw książce "Strach" Jana Tomasza Grossa. Profesor Wolniewicz uczestniczył w kilku spotkaniach, na których ostro krytykował publikację Grossa. W styczniu 2009 roku Stowarzyszenie Antysemityzmowi i Ksenofobii "Otwarta Rzeczpospolita", oskarża go w prokuraturze o "nawoływanie do nienawiści rasowej". 
W tym samym roku wszedł w skład komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków zainicjowanego przez prof. Jerzego Roberta Nowaka.
Od 2014 roku przygotowuje wykłady dotyczące m.in. islamu oraz etyki dla kanału Głos Racjonalny. Obywa się bez auta i telewizora. Nie odczuwa potrzeby niczego na co Go nie stać.
Za wybitne zasługi dla nauki polskiej, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
 
 

6 października 2015 r - SPOTKANIE ODWOŁANE
dr Barbara Fedyszak-Radziejowska
Przemyśleć Polskę raz jeszcze.
 
Fragment wprowadzenia:
Nadal wierzę, że mimo wielu porażek i niepowodzeń, mimo słabości III RP oraz niedoskonałości naszej demokracji wciąż możemy i potrafimy zmienić Polskę wedle marzeń i nadziei tych, którzy w znacznie trudniejszych i dramatycznych latach stalinowskich, a także w roku 1956, 1970, 1976 i w czasie stanu wojennego, nie poddali się komunistycznej władzy, kładąc na szali nie tylko swoją wolność, lecz nierzadko także życie.
Jak przywrócić Polakom wiarę w siebie w tym trudnym przedsięwzięciu? Proponuję raz jeszcze przemyśleć nasze doświadczenia, by zrozumieć przyczyny niepowodzeń i docenić to, co nam się udało. (...)
Mam nadzieje, że książka Przemyśleć Polskę pomoże czytelnikom odbudować poczucie własnej wartości, bo bez niej wszystko to, co możliwe, pozostanie nieosiągalne. Od lat z wielu artykułów i książek pisanych po wszystkich stronach sporu wyłania się obraz Polaków pełnych wad, słabości a nawet nikczemności. Nic dziwnego, że w starciu z dwoma narzuconymi z zewnątrz, zbrodniczymi systemami totalitarnymi okazaliśmy się nie tylko słabsi, ale także mocno niedoskonali. Ale to nie powód, by po sukcesie Solidarności z 1980 roku i co najmniej znaczącym przyczynieniu się do upadku komunizmu oraz rozpadu Związku Sowieckiego pozostać przy osiągnięciach na poziomie minimum; ciepłej wody w kranie i durnowatych programów na ekranie.
 
Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska – socjolog i etnograf, komentator życia politycznego i społecznego w Polsce, ekspert do spraw wsi i rolnictwa.Od 1980 roku w „Solidarności”. W latach 1982-1988 kierowała pracami socjologów [Zespół] analizujących dla RKW Mazowsze nastroje społeczne środowisk podziemnej „S”. Jako szefowa Zespołu przygotowywała  merytorycznie konferencję podziemnej „S”. Autorka (ps. LKS) w podziemnym łódzkim piśmie „Arka”.
Po 1989 roku pracownik naukowy Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, wykładała również na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. W latach 2007-2011 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, od kwietnia 2010 roku jego przewodnicząca. W latach 2009-2010 członek Rady ds. Wsi i Rolnictwa przy prezydencie RP. Autorka i redaktor publikacji z zakresu socjologii wsi, m.in.: Etos pracy rolnika. Modele społeczne a rzeczywistość (1992), Nowi gospodarze dawnych PGR. Przekształcenia państwowego rolnictwa (1995), Proces demarginalizacji polskiej wsi. Programy pomocnicze – liderzy – organizacje pozarządowe (2005), Wieś i rolnictwo w debacie publicznej – stereotypy, polityka, wiarygodność (2010).
W 2009 roku z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, laureatka Nagrody Fundacji Solidarna Wieś im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego w 2010 roku.
Stała felietonistka „Gościa Niedzielnego”, komentatorka tygodnika „wSieci”, jej teksty i analizy ukazują się również w „Arcanach”, „Naszym Dzienniku”, „Tygodniku Solidarność”, „Gazecie Polskiej” i „Gazecie Polskiej Codziennie”. Uczestniczka debaty publicznej na tematy społeczne i polityczne.

10 października 2015 r
RUCH KONTROLI WYBORÓW
 
Ruch Kontroli Wyborów powstał w proteście wobec:
– chaosu organizacyjnego i nieprzejrzystości procedur wyborczych, a szczególnie samego procesu liczenia głosów,
– niewiarygodnie wysokiego odsetka tzw. głosów nieważnych,
– nie dających się wyjaśnić rozbieżności pomiędzy wiarygodnymi pomiarami sondażowymi a końcowymi wynikami,
– oddalania przez sądy licznych udokumentowanych skarg wyborczych,
– bezkarności tych, którym udowodniono fałszerstwa wyborcze.
Celem Ruchu Kontroli Wyborów jest zapewnienie uczciwego przebiegu wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku, rzetelne policzenie głosów i opublikowanie ich wiarygodnych wyników.
"W duchu najwyższej odpowiedzialności zobowiązujemy się do bezkompromisowej, odważnej pracy w komisjach wyborczych oraz do przekazania wyników do niezależnego systemu liczenia głosów."
 

12 października 2015 r
Piotr Gociek
Pozamiatane
 
Platforma Obywatelska rządziła III RP przez jedną trzecią jej historii. Być może będzie nią rządzić w przyszłości. Można nawet powiedzieć, że porwała Polskę – na kilka różnych sposobów. Porwała ją za sobą, gdy seryjnie wygrywała wybory. Porwała niczym kidnaper, kiedy zawłaszczała kolejne urzędy i instytucje. Porwała na kawałki, bo Polacy są dziś podzieleni bardziej, niż kiedykolwiek po 1989 roku. Czym była PO w chwili narodzin, czym gdy zatriumfowała, a czym jest dziś?  Jakie cele przyświecały politykom Platformy? Czy był to projekt naprawy kraju, czy realizacji prywatnych ambicji? Czy PO to twór wyjątkowy w ostatnim ćwierćwieczu, czy logiczna i nieuchronna kontynuacja polityki niegdyś prowadzonej przez Kongres Liberalno-Demokratyczny i Unię Wolności? Kiedy Donald Tusk zamienił się z reformatora w hipnotyzera? Dlaczego Bronisław Komorowski musiał zostać prezydentem?
Czy tylko lemingi kochają PO? Jak to się stało? Jak to zrobiono? I po co?
Krótko mówiąc: jak Platforma Obywatelska porwała Polskę i co z tego wynikło?
Piotr Gociek – pisarz, publicysta, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Współtwórca tygodnika „Do Rzeczy” (gdzie wraz z Piotrem Gursztynem prowadzi kultową rubrykę polityczną „Dwaj panowie G”) i Telewizji Republika, wcześniej związany m.in. z „Rzeczpospolitą” i oryginalnym „Uważam Rze”, RMF FM, Radiem Plus i Radiem WNET. Autor książek „Demokrator”, „Czarne bataliony” i „Zawód: dziennikarz śledczy”, współautor kilku antologii historycznych.

19 października 2015 r
red. Dorota Kania
Gry tajnych służb.
 
Polityczne zabójstwa. Niewyjaśnione samobójstwa.
Niepublikowane dokumenty. Nieznane archiwa.
W książce znalazły się  wyniki śledztw w sprawie najgłośniejszych zabójstw i samobójstw, które miały miejsce wciągu minionych dwudziestu trzech lat. Jest ona oparta na dokumentach, które w większości  do tej pory nie były znane, poza wąską grupą badaczy i śledczych. Czytając materiały poszczególnych postępowań prokuratorskich, sądowych oraz archiwalne, historyczne  dokumenty można zauważyć, że niemal w każdym opisanym w książce śledztwie, pojawiają się funkcjonariusze służb specjalnych PRL. Służby, które miały stać się reliktem minionej epoki, w rzeczywistości stały się głównym rozgrywającym w biznesie i polityce po 1989 roku. Czy był to czysty przypadek, że powiązani z nimi ludzie ginęli często w tajemniczych okolicznościach? Autorka próbuje odpowiedzieć na to pytanie.
 
Dorota Kania jest dziennikarką śledczą "Gazety Polskiej" i zastępcą redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl. Urodziła się w 1964 roku. Znana ze swoich prawicowych poglądów. Zajmuje się przede wszystkim tematami polityczno-historycznymi. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - ukończyła filozofię. Wcześniej współpracowała m.in. z "Super Expressem" oraz tygodnikiem "Wprost". Nie boi się kontrowersyjnych tematów.
 
 
 

20 października 2015 r
red. Wojciech Sumliński
Gry tajnych służb.
 
Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński odważa się odsłonić tę część prawdy o polskiej mafii, której poruszania śmiertelnie obawia się najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław Sokołowski „Masa”. Sumliński bezkompromisowo powraca z kolejną solidną dawką dyskomfortu, ujawniając skrzętnie ukrywane fakty o prawdziwej polskiej mafii, nie tej „trzepakowej”, której emanacją jest niezaprzeczalny celebryta „Masa”. Lektura dla ludzi myślących odważnie, trzeźwo i niezależnie…
 
 
 
 
Wojciech Sumliński
„…Racz z uśmiechem przyjąć Panie moje życie, jak różaniec..”
Z pochodzenia – warszawiak – żoliborzanin – z wielopokoleniowej warszawskiej rodziny
Z wyboru – podlasiak, bialczanin, skąd pochodzi moja żona, gdzie odnalazłem spokój
Z wykształcenia – mgr. psychologii, specjalizacja psychologia ogólna i psychodiagnostyka, absolwent Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (choć gdy zaczynałem studia, uczelnia nazywała się Akademią Teologii Katolickiej)
Tytuł pracy magisterskiej – ”Samorealizacja, a lęk wobec śmierci”
Droga – 1992 – psycholog dziecięcy w Dzięcięcym Szpitalu Klinicznym w Dziekanowie k. Warszawy, 1993 -1994 psycholog w pierwszym warszawskim Przedszkolu Integracyjnym, 1995 – psycholog w biaskim hospicjum i lotniczej jednostce wojskowej w Białej Podlaskiej, 1995 – 1996 ”Słowo Podlasia”, 1996 – 1999, ”Życie”, 1999 – 2000 ”Gazeta Polska”, 2001 – 2002 ”Życie Warszawy”, 2002 – 2004 ”Wprost”, 2004 – 2005 ”Życie”, 2005 – 2008 Telewizja Polska, m.in. Agencja Filmowa TVP + ”Wprost”, 2010 – 2013 ”Tygodnik Podlaski”, ”Głos Katolicki”
Z wykonywanego zawodu: dziennikarz – już prawie były, pisarz – wciąż, chyba, jeszcze przyszły
O tym co najważniejsze – mąż jedynej żony, ojciec czworga dzieci, rzymski katolik
Życiowe motto – Timszel, co znaczy ”możesz”, clou książki: ”Na wschód od Edenu”
Najlepsze książki: Tomasz a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”, ”Na wschód od Edenu”, ””Nędznicy”, ”Trylogia”, ”Quo vadis”, ”Alchemik”, ”Przebudzenie”, ”Rozmyślania” Marka Aureliusza
Najlepsze filmy: ”Misja”, ”Wielki Błękit”, ”Jezus z Nazaretu”, ” W pogoni za szczęściem”, ”Siedem dusz”, ”Cristiada”, ”Dla niej wszystko”
Ulubione miejsce – Tatry jesienią lub wiosną, Darłówek nad Morzem Baltyckim,
Ulubione miejsce poza Polską – Asyż
Miejsce odwiedzane najchętniej – Cmentarz Komunalny na warszawskich Powązkach, Las Bielański w Warszawie, Serpelice nad Bugiem
Ulubiona muzyka – obecnie: kompozycje Vangelisa, Chrisa Botti, piosenki w wykonaniu Michaela Buble. W młodości: Red Box (a jeszcze wcześniej – Pet Shop Boys)
Najważniejsze dni w roku – 13 maja, 1 sierpnia, 19 października, 24 grudnia
Mentor – ksiądz dr Ryszard Przymusiński, jeziuta, wykładowca psychologii, mój Przyjaciel
http://www.sumlinski.pl/
 

18 listopada 2015 r
red. Stanisłw Michalkiewicz
Jakich reform Polska potrzebuje
 
Stanisław Andrzej Michalkiewicz – polski prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Działacz opozycji w PRL. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej.
Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
W 1969 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w 1972 – Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim.
W latach 70. zakładał wraz z Wojciechem Ziembińskim i Andrzejem Wojciechowskim Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela. W 1972 rozpoczął pracę w piśmie „Zielony Sztandar” w dziale łączności z czytelnikami.
Pod koniec 1977 pod jego redakcją ukazał się pierwszy numer tygodnika „Gospodarz”. Publikował w tym czasie również w drugoobiegowym piśmie „Opinia” pod pseudonimem Andrzej Stanisławski. W tym okresie Michalkiewicz podjął dodatkową pracę tłumacza w warszawskim oddziale Agencji Prasowej „Nowosti” i wszystkie zarobione tam pieniądze przeznaczył na finansowanie druku „Gospodarza”. Po utworzeniu w 1980 NSZZ „Solidarność” nawiązał współpracę z drugoobiegowym wydawnictwem „Krąg”, kierowanym przez Wojciecha Fałkowskiego i Andrzeja Rosnera. Był przewodniczącym komisji zakładowej „Solidarności”.
27 września 1981 był jednym z sygnatariuszy deklaracji założycielskiej Klubów Służby Niepodległości. W maju 1982 został internowany w Białołęce, gdzie zaprzyjaźnił się z Januszem Korwin-Mikkem. Po zwolnieniu podjął pracę robotnika rolnego w okolicach Grójca – a później – robotnika w firmie „Thomex”. W tym też okresie, wykorzystując kontakty z drukarzami, organizował powielanie ulotek dla potrzeb podziemnej „Solidarności”.
Jesienią 1983, wraz z Marianem Miszalskim, rozpoczął wydawanie podziemnego pisma „Kurs”, co zainaugurowało powstanie wydawnictwa o tej samej nazwie. Było to przedsięwzięcie samofinansujące się. Pod koniec marca 1982, pod szyldem wydawnictwa „Krąg”, publikuje książkę Andrzeja Alberta (prof. Wojciech Roszkowski) „Najnowsza historia Polski” w nakładzie nieco ponad 1000 egzemplarzy. Współpracował z NSZZ „Solidarność” RI.
Mając znajomości w środowisku drukarzy, wydaje też „Dokumenty SDP”, dla potrzeb zdelegalizowanego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Drukuje również pierwszy numer pisma „Wezwanie” pod redakcją Tomasza Jastruna.
W 1987 wraz z innymi sygnatariuszami (m.in. Stefanem Kisielewskim), podpisuje akt założycielski stowarzyszenia Ruch Polityki Realnej (którego prezesem został Janusz Korwin-Mikke), przekształconego później w partię Unia Polityki Realnej.
W latach 1991–1993 zasiadał w Trybunale Stanu. Był autorem projektu polskiej konstytucji, w którym zawarty był m.in. zakaz uchwalania budżetu z deficytem. Był też autorem projektu nowelizacji kodeksu karnego, przewidującej przywrócenie kary śmierci.
Deklaruje się jako konserwatywny liberał. W latach 1997–1999 pełnił funkcję prezesa, a od 2004 do 18 kwietnia 2005 wiceprezesa Unii Polityki Realnej.
Z ramienia UPR kandydował bez powodzenia w 1997 do Sejmu, w 2001 do Senatu i w 2004 do Parlamentu Europejskiego. W 2005 ponownie bezowocnie ubiegał się o mandat senatora, kandydując jako bezpartyjny reprezentant Ligi Polskich Rodzin. Po wyborach powrócił do UPR. 20 października 2009 wystąpił z tej partii (po kongresie, na którym z członkostwa zrezygnował Janusz Korwin-Mikke). Podjął współpracę z Wolnością i Praworządnością, a następnie z Kongresem Nowej Prawicy. W 2011 został członkiem honorowym Stowarzyszenia KoLiber.
Publikuje na łamach „Opcji na prawo”, „Najwyższego CZASU!”, „Powściągliwości i Pracy”, „Naszej Polski”, „Naszego Dziennika”, „Gazety Polskiej”, „Dziennika Polskiego”, „Niezależnej Gazety Polskiej”, „Mojej Rodziny” i innych pism. Jego felietony emitowało Polskie Radio Program I (od września 2006 do grudnia 2013), od lat 90. jest felietonistą Radia Maryja i od 2003 Telewizji Trwam.
29 marca 2006 na antenie Radia Maryja wygłosił felieton, który Rada Etyki Mediów i Marek Edelman uznali za antysemicki. Kieleckie Stowarzyszenie im. Jana Karskiego dopatrzyło się w nim treści propagujących kłamstwo oświęcimskie. Prokuratura Rejonowa w Toruniu nie podzieliła tych zarzutów i umorzyła postępowanie.
 
 
 
 

25 listopada 2015 r
Sławomir Kmiecik
Cel: Andrzej Duda
 
Andrzej Duda dla środowisk lewicowo-liberalnych i największych polskich mediów jest jak postać z sennego koszmaru. Wbrew stereotypowi prawicowca to polityk młody, wykształcony, wierny tradycji, ale niestroniący od zdobyczy nowoczesności, do tego lojalny i lubiany. Te i inne „grzechy” nowego prezydenta RP sprawiają, że od chwili przystąpienia do batalii o najważniejszy urząd w państwie znajduje się on w ogniu niewybrednych ataków. Mechanizmy działania tej nowej fali przemysłu pogardy ukazuje niniejsza książka. Autor nie tylko przedstawia w niej sylwetkę polskiego prezydenta – dom rodzinny, lata nauki i pracy, ukochaną żonę i córkę, zainteresowanie polityką i drogę ku prezydenturze – ale także gromadzi szeroki wybór przykładów na to, jak próbuje się go znieważać, pozbawić szacunku oraz poparcia rodaków. Książka ta podsuwa czytelnikowi pytania o źródła i konsekwencje przemysłu pogardy w wersji 2.0.
SŁAWOMIR KMIECIK – dziennikarz, publicysta, autor książek. Interesuje się polityką i najnowszą historią Polski oraz satyrą i czarną propagandą. Nie widzi w tym sprzeczności, gdyż sfery te wzajemnie się przenikają. Ukuł nawet żartobliwą formułę: Historia to dzieje poważnej polityki, w której mniej poważna propaganda miesza się z całkiem niepoważną szopką. Pisuje artykuły i komentarze, opublikował kilka prac na temat dowcipu politycznego, ale swoją aktywność twórczą dzieli na czas „przed” i „po” ukazaniu się książki Przemysł pogardy. Dlaczego? Bo komentowano ją tak żywo i przyniosła mu tyle uznania za dokumentowanie prawdy, że – jak mówi – w jego dziennikarskiej pracy nic już nie jest takie jak dawniej...
 
 
 
 

8 grudnia 2015 r
Anna Maria ANDERS
Córka generała i piosenkarki
 
Generał Władysław Anders wszedł do historii przede wszystkim jako twórca i dowódca Armii Polskiej w ZSRR oraz dowódca słynnego 2 Korpusu Polskiego, który walczył w krwawej bitwie o Monte Cassino. Ale fakty znane z podręczników i opracowań dotyczących II wojny światowej nie wystarczą. O życiu prywatnym generała, rodzinie, marzeniach, słabostkach, a także o walce o właściwą pamięć o nim opowiada w swej książce jego córka – Anna Maria Andres. Obok wielu ciekawostek i fotografii z rodzinnego albumu Andersów Córka generała i piosenkarki ukazuje losy Polki, urodzonej po wojnie na emigracji, dziecka znanych rodziców, które dorasta i szuka własnej życiowej drogi w pędzącym wciąż naprzód świecie.
 

10 grudnia 2015 r
Marian Zacharski
Kody Wojny
 
MARIAN ZACHARSKI - ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Podjął pracę w Metalexporcie, a 1975 r. wyjechał do USA jako przedstawiciel Polamco - firmy eksportującej maszyny. W 1977 r. nawiązał kontakt z Williamem Bellem z firmy Hughes Aircraft Corporation w Kalifornii, pracującym przy projektach dla Departamentu Obrony USA, zajmującym się projektowaniem systemów radarowych dla lotnictwa.
Do 1981 r. Zacharski zdołał kupić za pieniądze polskiego wywiadu najbardziej poufne informacje m.in. plany najnowocześniejszych systemów radarowych dla lotnictwa, a w tym dla bombowców B1 i B2, rakiet Hawk, Patriot i wielu innych tajemnic wojskowych. W czerwcu 1981 r. Zacharski został aresztowany przez FBI pod zarzutem konspiracji szpiegowskiej wymierzonej przeciwko Stanom Zjednoczonym. Ogólne informacje o działalności gen. Zacharskiego przekazał Amerykanom polski zdrajca o nazwisku Koryciński, lecz poważniejsze dowody dostarczył właśnie Bell. Gen. Zacharski został skazany przez sąd w Los Angeles na karę dożywocia. Dzięki aktowi łaski prezydenta Reagana w czerwcu 1985 r., na moście Glienicke w Berlinie, Zacharski wraz z trzema innymi szpiegami wschodnioeuropejskimi, został wymieniony na 25 więźniów zza Żelaznej Kurtyny.
Po powrocie do kraju objął posadę dyrektora Pewexu. Od 1990 r. pracował dla Urzędu Ochrony Państwa. W 1995 roku uczestniczył w akcji mającej na celu zwerbowanie rosyjskiego agenta Władimira Ałganowa, który miał posiadać informacje o współpracy ówczesnego premiera Józefa Oleksego z KGB. Awansowany na stopień generała przez prezydenta Wałęsę. W związku ze sprawą „Olina” w roku 1996 opuścił Polskę.
KODY WOJNY napisane zostały między innymi na podstawie nigdy dotąd nie publikowanych dokumentów, które ewakuujący się niemiecki wywiad zatopił pod koniec wojny w jeziorze Schliersee. Skrzynie zostały wyłowione w ramach operacji o kryptonimie TICOM przez amerykańsko-brytyjską ekspedycję poszukiwawczą w 1945 roku, a dopiero ok. 3 lata temu zwrócone Niemcom. Zawierały najtajniejszą dokumentację dotyczącą kodów i szyfrów wielu krajów, w tym oryginalne polskie księgi kodowe i przechwycone polskie depesze. Przytoczone w tej książce unikalne fakty mówią same za siebie i rzucają nowe światło na, wydawałoby się, dobrze znane wydarzenia historyczne jak stosunki polsko-węgierskie, czy Powstanie Warszawskie. Z książki dowiemy się również, że korespondencja polskiej dyplomacji, wojska i wywiadu była dla Niemców często czytelna, stąd planowane tajne posunięcia były zawczasu im znane.
 
KODY WOJNY wyjątkowe są także ze względu na autora, gdyż o wywiadzie pisze człowiek, który zna się na rzeczy jak mało kto. Generał Marian Zacharski to arcyszpieg z czasów Zimnej Wojny, który przez całe życie kierował się powtarzaną przez ojca, żołnierza AK, dewizą: „Polska jest jedna i jest twoja” i aktualnie realizuje ją, pisząc książki historyczne i biograficzne.  
 

16 grudnia 2015 r
Witold Łuczyński
 
Recital pieśni okresu stanu wojennego w wykonaniu aktora Teatru Małego w Manufakturze WITOLDA ŁUCZYŃSKIEGO
W programie projekcja filmu KANALIE w reż Piotra Siedlika (PWSTiF w Łodzi) oraz spotkanie z twórcami filmu.
 

 

 

Stefan Paweł Rowecki, ps. „Grot”, „Rakoń”, „Grabica”, „Inżynier”, „Jan”, „Kalina”, „Tur” (ur. 25 grudnia 1895 w Piotrkowie Trybunalskim[2], zm. 1-2 sierpnia[3] 1944 w Sachsenhausen) – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Armii Krajowej (dowódca Sił Zbrojnych w Kraju) (od 14 lutego 1942 do 30 czerwca 1943), teoretyk wojskowości.

 

Czytaj więcej >>>

 

 

Dyplom przekazany przez naszą księgarnię
Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Album Panu Premierowi Kaczyńskiemu został przekazany przez szefa łódzkiego PIS-u Marcina Mastelarka
 
 
 

 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

DOCENILI NAS

 

 

NASI PRZYJACIELE

 

     

     

     Młodzieżowa parafialna orkiestra dęta "Ad Astra" Andrzejów. Dyrygent maestro Stanisław Tetera

   

 
 
 

Idąc za Nią, nie zbłądzisz.

Modląc się do Niej, nie zwątpisz.

Myśląc o Niej, nie zmylisz się.

Jej się trzymając, nie zginiesz.

Pod Jej opieką nie doznasz lęku.

Gdy cię prowadzić będzie, nie utrudzisz się.

Gdy ci łaskawa będzie, dojdziesz do celu.

Święty Bernard z Clairvaux, De Maria Virgine

 

 

 

    

 

    

Web Traffic: Today 51 | Yesterday 95 | This week 661 | This month 3012 | Total 238276 | Powered by CoalaWeb